Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › SAMA SERVICE GRUP SRL

SAMA SERVICE GRUP SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 366819 · J1992014501400
Fără probleme găsite Re-verificat · 2 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SAMA SERVICE GRUP SRL
Cod fiscal (CIF) RO366819
Nr. Reg. Comerțului J1992014501400
Sediu social Şos. Pipera nr. 46C, et. 1, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 0212323166

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 2 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 13.03.2002
CAEN6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 2 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 2 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 2 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 2 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 2 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SAMA SERVICE GRUP SRL după CUI 366819 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 90/100
Cifră de afaceri 2025
1.729.923 lei
-7.0% vs 2024
Profit net 2025
31.201 lei
-97.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.8%
Față de sectorpeste 24% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 11.458 de firme din închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 23,9%.

Mărime față de sector0 angajați · peste 6% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 10.733 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 5.912.194 lei20142015: 909.686 lei20152016: 925.742 lei20162017: 933.870 lei20172018: 1.887.890 lei20182019: 1.908.892 lei20192020: 2.746.506 lei20202021: 1.913.128 lei20212022: 1.493.632 lei20222023: 2.135.546 lei20232024: 1.852.307 lei20242025: 1.729.923 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.729.923 lei 31.201 lei 0
2024 1.852.307 lei 1.206.551 lei 1
2023 2.135.546 lei 1.459.872 lei 1
2022 1.493.632 lei 1.169.939 lei 1
2021 1.913.128 lei 602.823 lei 1
2020 2.746.506 lei 1.090.195 lei 3
2019 1.908.892 lei 20.339 lei 3
2018 1.887.890 lei 775.938 lei 4
2017 933.870 lei 233.966 lei 0
2016 925.742 lei 10.270.604 lei 0
2015 909.686 lei 555.724 lei 1
2014 5.912.194 lei -132.934 lei 10
2013 8.521.135 lei 440.567 lei 67
2012 10.083.451 lei 828.298 lei 64
2011 10.912.454 lei 568.573 lei 64
2010 9.719.715 lei 1.211.412 lei 66
2009 10.639.706 lei 510.511 lei 84
2008 12.644.513 lei 690.008 lei 111

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 11.035 zile+403 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 48 zile−306 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,8%−63,34 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 68,14%−0,7 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,47× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,14×−0,07 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 0,13%−4,81 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,04%−1,5 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 31,86%+0,7 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,02× cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,28%−229,44 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.785 din 15.932 firme active cu bilanț depus (CAEN 6820)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 21.834 firme active din sector
SectorCAEN 6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 17 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/14501/1992 → J1992014501400

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SAMA SERVICE GRUP SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SAMA SERVICE GRUP SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SAMA SERVICE GRUP SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SAMA SERVICE GRUP SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 366819, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1992014501400. Firma a fost înființată la data de 9 decembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

La ultima verificare, SAMA SERVICE GRUP SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.729.923 lei și un rezultat net de 31.201 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 2 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SAMA SERVICE GRUP SRL?

SAMA SERVICE GRUP SRL (CUI 366819) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 2 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SAMA SERVICE GRUP SRL în sectorul său?

SAMA SERVICE GRUP SRL ocupă locul 1.785 din 15.932 firme active cu bilanț depus în CAEN 6820 (Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SAMA SERVICE GRUP SRL față de firmele din același domeniu?

SAMA SERVICE GRUP SRL este mai veche decât 92% dintre cele 21.834 firme active cu CAEN 6820.

Este SAMA SERVICE GRUP SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SAMA SERVICE GRUP SRL (CUI 366819) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SAMA SERVICE GRUP SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SAMA SERVICE GRUP SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SAMA SERVICE GRUP SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SAMA SERVICE GRUP SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SAMA SERVICE GRUP SRL plătitoare de TVA?

Da, SAMA SERVICE GRUP SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SAMA SERVICE GRUP SRL?

În anul 2025, SAMA SERVICE GRUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.729.923 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SAMA SERVICE GRUP SRL?

Firmoscop analizează SAMA SERVICE GRUP SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Imobiliare în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 2 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.