Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › INNOVATION MKT & IT SRL

INNOVATION MKT & IT SRL

Înființată în 2016 · 9 ani vechime · Mun. Timişoara
CUI 36715359 · J35/3031/2016
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire INNOVATION MKT & IT SRL
CUI 36715359
Nr. Reg. Comerțului J35/3031/2016
Sediu social Str. Virgiliu nr. 10, ap. 3, Mun. Timişoara, 300545

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

COCIŞ ROXANA-ANDANA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 07.11.2016
CAEN7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută INNOVATION MKT & IT SRL după CUI 36715359 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
372.369 lei
+24.0% vs 2024
Profit net 2025
136.189 lei
-7.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă36.6%
Față de sectorpeste 49% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 3.102 de firme din Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 37,0%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 84% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 3.157 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 315 lei315 lei20162017: 13.803 lei14K lei20172018: 14.493 lei14K lei20182019: 14.885 lei15K lei20192020: 53.736 lei54K lei20202021: 70.304 lei70K lei20212022: 104.005 lei104K lei20222023: 167.195 lei167K lei20232024: 299.887 lei300K lei20242025: 372.369 lei372K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 372.369 lei 136.189 lei 2
2024 299.887 lei 146.502 lei 3
2023 167.195 lei 71.513 lei 2
2022 104.005 lei 70.024 lei 1
2021 70.304 lei 64.917 lei 0
2020 53.736 lei 49.831 lei 0
2019 14.885 lei 11.240 lei
2018 14.493 lei 7.139 lei
2017 13.803 lei 7.963 lei
2016 315 lei 21 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 33 zile−2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 127 zile−27 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 36,57%−12,28 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 19,73%+3,9 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,07×−1,25 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,25× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 98,27%+0,06 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 78,88%−0,82 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 80,27%−0,88 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 186.185 lei+86.223 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,16×+0,53 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 60,09%−39,32 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.782 din 12.229 firme active cu bilanț depus (CAEN 7022)
Vechime relativămai veche decât 42% dintre cele 31.425 firme active din sector
SectorCAEN 7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru INNOVATION MKT & IT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți INNOVATION MKT & IT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru INNOVATION MKT & IT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

INNOVATION MKT & IT SRL, cu sediul în Mun. Timişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 36715359, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J35/3031/2016. Firma a fost înființată la data de 7 noiembrie 2016 și are ca obiect principal de activitate Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN 7022).

La ultima verificare, INNOVATION MKT & IT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 372.369 lei și un rezultat net de 136.189 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are INNOVATION MKT & IT SRL?

INNOVATION MKT & IT SRL (CUI 36715359) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă INNOVATION MKT & IT SRL în sectorul său?

INNOVATION MKT & IT SRL ocupă locul 1.782 din 12.229 firme active cu bilanț depus în CAEN 7022 (Activități de consultanță pentru afaceri și management), după cifra de afaceri.

Cât de veche este INNOVATION MKT & IT SRL față de firmele din același domeniu?

INNOVATION MKT & IT SRL este mai veche decât 42% dintre cele 31.425 firme active cu CAEN 7022.

Este INNOVATION MKT & IT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare INNOVATION MKT & IT SRL (CUI 36715359) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este INNOVATION MKT & IT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, INNOVATION MKT & IT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în INNOVATION MKT & IT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru INNOVATION MKT & IT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este INNOVATION MKT & IT SRL plătitoare de TVA?

Nu, INNOVATION MKT & IT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a INNOVATION MKT & IT SRL?

În anul 2025, INNOVATION MKT & IT SRL a raportat o cifră de afaceri de 372.369 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu INNOVATION MKT & IT SRL?

Firmoscop analizează INNOVATION MKT & IT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Consultanță în Timiș →

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.