Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › RENIDAR SALIS SRL

RENIDAR SALIS SRL

Înființată în 2016 · 9 ani vechime · Mun. Turda
CUI 36743987 · J2016004090129
Verifică înainte Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RENIDAR SALIS SRL
CUI 36743987
Nr. Reg. Comerțului J2016004090129
Sediu social Str. Dorobanţi nr. 8, Mun. Turda, jud. CLUJ, 401109

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

GIURGIU KINGA ERIKA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 15.11.2016
CAEN5611 · Restaurante
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RENIDAR SALIS SRL după CUI 36743987 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 54/100
Cifră de afaceri 2025
262.634 lei
+32.0% vs 2024
Profit net 2025
19.876 lei
+55.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă7.6%
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 189.619 lei190K lei20172018: 264.019 lei264K lei20182019: 233.577 lei234K lei20192020: 175.461 lei175K lei20202021: 234.164 lei234K lei20212022: 22.785 lei23K lei20222023: 138.629 lei139K lei20232024: 199.058 lei199K lei20242025: 262.634 lei263K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 262.634 lei 19.876 lei 1
2024 199.058 lei 12.769 lei 1
2023 138.629 lei -66.460 lei 1
2022 22.785 lei -56.795 lei 1
2021 234.164 lei -7.221 lei 1
2020 175.461 lei 11.700 lei 1
2019 233.577 lei -26.470 lei 3
2018 264.019 lei -39.528 lei 3
2017 189.619 lei -17.411 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 255 zile−116 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile−2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,57%+1,16 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1.275,24%−240,62 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,08× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 137,94%+42,39 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -1.175,24%+240,62 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 262.634 lei+63.576 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 18,23×+3,33 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 49,18×−11,01 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 7 zile+1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 11,1%+1,75 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6.879 din 10.372 firme active cu bilanț depus (CAEN 5611)
Vechime relativămai veche decât 73% dintre cele 15.753 firme active din sector
SectorCAEN 5611 · Restaurante →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RENIDAR SALIS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RENIDAR SALIS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RENIDAR SALIS SRL, cu sediul în Mun. Turda, are codul unic de înregistrare (CUI) 36743987, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2016004090129. Firma a fost înființată la data de 15 noiembrie 2016 și are ca obiect principal de activitate Restaurante (CAEN 5611).

La ultima verificare, RENIDAR SALIS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 262.634 lei și un rezultat net de 19.876 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RENIDAR SALIS SRL?

RENIDAR SALIS SRL (CUI 36743987) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă RENIDAR SALIS SRL în sectorul său?

RENIDAR SALIS SRL ocupă locul 6.879 din 10.372 firme active cu bilanț depus în CAEN 5611 (Restaurante), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RENIDAR SALIS SRL față de firmele din același domeniu?

RENIDAR SALIS SRL este mai veche decât 73% dintre cele 15.753 firme active cu CAEN 5611.

Este RENIDAR SALIS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare RENIDAR SALIS SRL (CUI 36743987) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RENIDAR SALIS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RENIDAR SALIS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RENIDAR SALIS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RENIDAR SALIS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RENIDAR SALIS SRL plătitoare de TVA?

Nu, RENIDAR SALIS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RENIDAR SALIS SRL?

În anul 2025, RENIDAR SALIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 262.634 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RENIDAR SALIS SRL?

Firmoscop analizează RENIDAR SALIS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Cluj →

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.