Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrăila › MASMUN STAR SRL

MASMUN STAR SRL

Înființată în 2016 · 9 ani vechime · Mun. Brăila
CUI 36755205 · J2016000624094
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MASMUN STAR SRL
Cod fiscal (CIF) RO36755205
Nr. Reg. Comerțului J2016000624094
Sediu social Aleea Cutezătorilor nr. 4, ap. Spațiu comercial. Complex Comercial Hipodrom. Cartier Hipodrom, Mun. Brăila, 810269

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ŢIRIPA IULIAN-GABRIEL · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.11.2016
CAEN4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MASMUN STAR SRL după CUI 36755205 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
6.174.832 lei
+65.0% vs 2024
Profit net 2025
264.879 lei
+58.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă4.3%
Față de sectorpeste 48% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 2.647 de firme din Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,6%.

Mărime față de sector15 angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.582 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 32.834 lei33K lei20162017: 1.345.199 lei1,3 mil. lei20172018: 2.132.498 lei2,1 mil. lei20182019: 3.146.336 lei3,1 mil. lei20192020: 3.013.575 lei3,0 mil. lei20202021: 1.749.951 lei1,7 mil. lei20212022: 2.247.253 lei2,2 mil. lei20222023: 2.671.538 lei2,7 mil. lei20232024: 3.745.733 lei3,7 mil. lei20242025: 6.174.832 lei6,2 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 6.174.832 lei 264.879 lei 15
2024 3.745.733 lei 166.875 lei 10
2023 2.671.538 lei -7.576 lei 11
2022 2.247.253 lei -113.549 lei 11
2021 1.749.951 lei -101.062 lei 10
2020 3.013.575 lei 114.652 lei 13
2019 3.146.336 lei 97.922 lei 16
2018 2.132.498 lei 86.554 lei 10
2017 1.345.199 lei 65.931 lei 5
2016 32.834 lei -2.675 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 21 zile−2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1 zi creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,29%−0,17 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 52,91%−5,71 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,89×+0,18 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,12×−0,28 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 82,55%−17,31 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 39,11%−2,65 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 47,38%+5,56 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 411.655 lei+37.082 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 9,12×−0,25 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 10,28×−3,94 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 36 zile+10 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 5,3%−0,34 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 159 din 4.304 firme active cu bilanț depus (CAEN 4778)
Vechime relativămai veche decât 40% dintre cele 7.576 firme active din sector
SectorCAEN 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MASMUN STAR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MASMUN STAR SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MASMUN STAR SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MASMUN STAR SRL, cu sediul în Mun. Brăila, are codul unic de înregistrare (CUI) 36755205, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2016000624094. Firma a fost înființată la data de 17 noiembrie 2016 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN 4778).

La ultima verificare, MASMUN STAR SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6.174.832 lei și un rezultat net de 264.879 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MASMUN STAR SRL?

MASMUN STAR SRL (CUI 36755205) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MASMUN STAR SRL în sectorul său?

MASMUN STAR SRL ocupă locul 159 din 4.304 firme active cu bilanț depus în CAEN 4778 (Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MASMUN STAR SRL față de firmele din același domeniu?

MASMUN STAR SRL este mai veche decât 40% dintre cele 7.576 firme active cu CAEN 4778.

Este MASMUN STAR SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MASMUN STAR SRL (CUI 36755205) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MASMUN STAR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MASMUN STAR SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MASMUN STAR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MASMUN STAR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MASMUN STAR SRL plătitoare de TVA?

Da, MASMUN STAR SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MASMUN STAR SRL?

În anul 2025, MASMUN STAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 6.174.832 lei și un număr mediu de 15 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MASMUN STAR SRL?

Firmoscop analizează MASMUN STAR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Brăila

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Brăila →

Mergi mai departe

Firme din Brăila

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.