Sari la conținut
FirmoscopFirmeBotoșani › SAMCOM BEEF SRL

SAMCOM BEEF SRL

Înființată în 2016 · 9 ani vechime · Sat Roşiori Com. Răchiţi
CUI 36764572 · J2016000482074
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneDatorii ANAF · 366K leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SAMCOM BEEF SRL
Cod fiscal (CIF) RO36764572
Nr. Reg. Comerțului J2016000482074
Sediu social ROŞIORI, Sat Roşiori Com. Răchiţi, jud. BOTOŞANI, 717313

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

LIVANU REBECA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 21.11.2016
CAEN4632 · Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)365.927 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 365.927 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SAMCOM BEEF SRL după CUI 36764572 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 77/100
Cifră de afaceri 2025
225.607.809 lei
+468.0% vs 2024
Profit net 2025
1.229.785 lei
+93.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.5%
Față de sectorpeste 28% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 377 de firme din Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,5%.

Datorii / capital17.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 609.931 lei610K lei20162017: 120.000 lei120K lei20172018: 84.800 lei85K lei20182019: 155.412 lei155K lei20192021: 1.171.912 lei1,2 mil. lei20212022: 582.845 lei583K lei20222023: 216.240 lei216K lei20232024: 39.698.363 lei40 mil. lei20242025: 225.607.809 lei226 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 225.607.809 lei 1.229.785 lei
2024 39.698.363 lei 634.710 lei 2
2023 216.240 lei -60.638 lei
2022 582.845 lei 128.047 lei 8
2021 1.171.912 lei 43.292 lei 14
2019 155.412 lei 4.116 lei 3
2018 84.800 lei 12.586 lei 2
2017 120.000 lei 12.429 lei 3
2016 609.931 lei 3.331 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 18 zile−43 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 19 zile−39 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,55%−1,05 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 94,69%+3,39 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,06× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 17,84×+7,34 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 197,36%+96,98 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 10,48%+1,75 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 5,31%−3,39 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 19,22×+13,76 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3.093,23×−109,8 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,65%−1,2 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6 din 751 firme active cu bilanț depus (CAEN 4632)
Vechime relativămai veche decât 35% dintre cele 1.319 firme active din sector
SectorCAEN 4632 · Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SAMCOM BEEF SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SAMCOM BEEF SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SAMCOM BEEF SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SAMCOM BEEF SRL, cu sediul în Sat Roşiori Com. Răchiţi, are codul unic de înregistrare (CUI) 36764572, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2016000482074. Firma a fost înființată la data de 21 noiembrie 2016 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște (CAEN 4632).

La ultima verificare, SAMCOM BEEF SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 366K lei. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 225.607.809 lei și un rezultat net de 1.229.785 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SAMCOM BEEF SRL?

SAMCOM BEEF SRL (CUI 36764572) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SAMCOM BEEF SRL în sectorul său?

SAMCOM BEEF SRL ocupă locul 6 din 751 firme active cu bilanț depus în CAEN 4632 (Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SAMCOM BEEF SRL față de firmele din același domeniu?

SAMCOM BEEF SRL este mai veche decât 35% dintre cele 1.319 firme active cu CAEN 4632.

Este SAMCOM BEEF SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SAMCOM BEEF SRL (CUI 36764572) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SAMCOM BEEF SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SAMCOM BEEF SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are SAMCOM BEEF SRL datorii la stat?

La ultima verificare, SAMCOM BEEF SRL figura cu restanțe de 365.927 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în SAMCOM BEEF SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SAMCOM BEEF SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SAMCOM BEEF SRL plătitoare de TVA?

Da, SAMCOM BEEF SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SAMCOM BEEF SRL?

În anul 2025, SAMCOM BEEF SRL a raportat o cifră de afaceri de 225.607.809 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SAMCOM BEEF SRL?

Firmoscop analizează SAMCOM BEEF SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Botoşani

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Botoșani

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.