Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › TOP SENSORS SRL

TOP SENSORS SRL

Înființată în 2016 · 9 ani vechime · Sector 5 Mun. Bucureşti
CUI 36819775 · J2016016125402
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TOP SENSORS SRL
Cod fiscal (CIF) RO36819775
Nr. Reg. Comerțului J2016016125402
Sediu social Str. Dumbrava Nouă nr. 30, bl. M208, sc. 1, et. 1, ap. 6, Sector 5 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 51153

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

VELCEA GABRIEL DĂNUŢ · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 08.12.2016
CAEN4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TOP SENSORS SRL după CUI 36819775 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.420.868 lei
-24.0% vs 2024
Profit net 2025
215.865 lei
-38.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă8.9%
Față de sectorpeste 38% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.203 de firme din Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 14,8%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 39% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.125 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 0 lei0 lei20162017: 601.319 lei601K lei20172018: 1.806.928 lei1,8 mil. lei20182019: 3.245.925 lei3,2 mil. lei20192020: 3.650.488 lei3,7 mil. lei20202021: 6.111.726 lei6,1 mil. lei20212022: 7.557.749 lei7,6 mil. lei20222023: 3.830.214 lei3,8 mil. lei20232024: 3.183.801 lei3,2 mil. lei20242025: 2.420.868 lei2,4 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.420.868 lei 215.865 lei 1
2024 3.183.801 lei 353.473 lei 1
2023 3.830.214 lei 542.795 lei 2
2022 7.557.749 lei 991.656 lei 2
2021 6.111.726 lei 824.156 lei 2
2020 3.650.488 lei 562.293 lei 2
2019 3.245.925 lei 700.098 lei 2
2018 1.806.928 lei 368.227 lei 3
2017 601.319 lei 95.498 lei 1
2016 0 lei -1.176 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 46 zile+12 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 25 zile−1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 8,92%−2,18 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 12,78%−0,61 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 7,83×+0,36 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,15× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 10,45%−7,72 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 9,13%−6,64 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 87,42%+0,66 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 2.420.868 lei−762.933 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,02×−0,4 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 17,7×−11,51 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 21 zile+9 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 11,42%−2,86 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 197 din 1.938 firme active cu bilanț depus (CAEN 4618)
Vechime relativămai veche decât 46% dintre cele 4.348 firme active din sector
SectorCAEN 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)8
Valoare totală (2025–2026)45.079 lei

Cumpărători: COLEGIUL ECONOMIC VIRGIL MADGEARU

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TOP SENSORS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TOP SENSORS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TOP SENSORS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TOP SENSORS SRL, cu sediul în Sector 5 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 36819775, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2016016125402. Firma a fost înființată la data de 9 decembrie 2016 și are ca obiect principal de activitate Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN 4618).

La ultima verificare, TOP SENSORS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.420.868 lei și un rezultat net de 215.865 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TOP SENSORS SRL?

TOP SENSORS SRL (CUI 36819775) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TOP SENSORS SRL în sectorul său?

TOP SENSORS SRL ocupă locul 197 din 1.938 firme active cu bilanț depus în CAEN 4618 (Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TOP SENSORS SRL față de firmele din același domeniu?

TOP SENSORS SRL este mai veche decât 46% dintre cele 4.348 firme active cu CAEN 4618.

Este TOP SENSORS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TOP SENSORS SRL (CUI 36819775) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TOP SENSORS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TOP SENSORS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TOP SENSORS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TOP SENSORS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TOP SENSORS SRL plătitoare de TVA?

Da, TOP SENSORS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TOP SENSORS SRL?

În anul 2025, TOP SENSORS SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.420.868 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TOP SENSORS SRL?

Firmoscop analizează TOP SENSORS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.