Sari la conținut
FirmoscopFirmeBacău › PAVĂL DENT SRL

PAVĂL DENT SRL

Înființată în 2016 · 9 ani vechime · Mun. Bacău
CUI 36864083 · J04/1522/2016
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PAVĂL DENT SRL
CUI 36864083
Nr. Reg. Comerțului J04/1522/2016
Sediu social Str. Letea, bl. 2, sc. A, et. 3, ap. 10, Mun. Bacău

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 22.12.2016
CAEN3250 · Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PAVĂL DENT SRL după CUI 36864083 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
4.045.344 lei
+4.0% vs 2024
Profit net 2025
970.702 lei
-10.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă24.0%
Față de sectorpeste 69% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.529 de firme din Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,3%.

Mărime față de sector23 angajați · peste 97% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.619 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 33.380 lei33K lei20162017: 1.145.764 lei1,1 mil. lei20172018: 1.889.772 lei1,9 mil. lei20182019: 2.594.449 lei2,6 mil. lei20192020: 2.373.328 lei2,4 mil. lei20202021: 3.257.794 lei3,3 mil. lei20212022: 2.379.939 lei2,4 mil. lei20222023: 2.428.334 lei2,4 mil. lei20232024: 3.891.028 lei3,9 mil. lei20242025: 4.045.344 lei4,0 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 4.045.344 lei 970.702 lei 23
2024 3.891.028 lei 1.089.486 lei 23
2023 2.428.334 lei 509.126 lei 18
2022 2.379.939 lei 368.416 lei 29
2021 3.257.794 lei 1.037.008 lei 38
2020 2.373.328 lei 930.102 lei 30
2019 2.594.449 lei 385.924 lei 40
2018 1.889.772 lei 295.239 lei 30
2017 1.145.764 lei 132.443 lei 24
2016 33.380 lei 29.883 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 32 zile+6 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 6 zile+1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 24%−4 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 8,34%+0,78 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 11,99×−1,23 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,09× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 24,93%−6,89 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 22,85%−6,56 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 91,66%−0,78 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 175.885 lei+6.710 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,95×−0,1 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1.360,69×+1.236,27 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile−3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 37,44%−10,49 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 67 din 1.996 firme active cu bilanț depus (CAEN 3250)
Vechime relativămai veche decât 56% dintre cele 2.873 firme active din sector
SectorCAEN 3250 · Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J4/1522/2016 → J04/1522/2016
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J04/1522/2016 → J4/1522/2016
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J4/1522/2016 → J04/1522/2016

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PAVĂL DENT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PAVĂL DENT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PAVĂL DENT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PAVĂL DENT SRL, cu sediul în Mun. Bacău, are codul unic de înregistrare (CUI) 36864083, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J04/1522/2016. Firma a fost înființată la data de 22 decembrie 2016 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice (CAEN 3250).

La ultima verificare, PAVĂL DENT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.045.344 lei și un rezultat net de 970.702 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PAVĂL DENT SRL?

PAVĂL DENT SRL (CUI 36864083) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PAVĂL DENT SRL în sectorul său?

PAVĂL DENT SRL ocupă locul 67 din 1.996 firme active cu bilanț depus în CAEN 3250 (Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PAVĂL DENT SRL față de firmele din același domeniu?

PAVĂL DENT SRL este mai veche decât 56% dintre cele 2.873 firme active cu CAEN 3250.

Este PAVĂL DENT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PAVĂL DENT SRL (CUI 36864083) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PAVĂL DENT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PAVĂL DENT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PAVĂL DENT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PAVĂL DENT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PAVĂL DENT SRL plătitoare de TVA?

Nu, PAVĂL DENT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PAVĂL DENT SRL?

În anul 2025, PAVĂL DENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.045.344 lei și un număr mediu de 23 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PAVĂL DENT SRL?

Firmoscop analizează PAVĂL DENT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bacău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.