Sari la conținut
FirmoscopFirmeMaramureș › ROMIVA TEAM SRL

ROMIVA TEAM SRL

Înființată în 2016 · 9 ani vechime · Sat Tisa Com. Bocicoiu Mare
CUI 36878240 · J24/1480/2016
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ROMIVA TEAM SRL
Cod fiscal (CIF) RO36878240
Nr. Reg. Comerțului J24/1480/2016
Sediu social G TISA nr. 96, CAMERA1, Sat Tisa Com. Bocicoiu Mare, jud. MARAMUREŞ, 437053

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 28.12.2016
CAEN4664 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ROMIVA TEAM SRL după CUI 36878240 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 75/100
Cifră de afaceri 2025
202.865 lei
ultimul bilanț
Profit net 2025
-17.453 lei
+85.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-8.6%
Față de sectorpeste 11% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.630 de firme din Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 8,3%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 25% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.577 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 47.650 lei48K lei20182019: 1.828.853 lei1,8 mil. lei20192020: 1.711.722 lei1,7 mil. lei20202021: 1.755.950 lei1,8 mil. lei20212022: 750.662 lei751K lei20222023: 835.207 lei835K lei20232025: 202.865 lei203K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 202.865 lei -17.453 lei 1
2024 -119.825 lei 1
2023 835.207 lei 62.812 lei 1
2022 750.662 lei 363.351 lei 1
2021 1.755.950 lei 1.279.155 lei 1
2020 1.711.722 lei 718.471 lei 1
2019 1.828.853 lei 1.045.829 lei 1
2018 47.650 lei 18.162 lei 1
2017 -5.409 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.305 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 4.187 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -8,6% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 22,39%−4,4 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,47×+0,74 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,26×−0,06 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -0,62%+3,6 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -0,54%+3 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 87,23%+3,25 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 202.865 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,06× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,73× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 498 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -7,92%+92,06 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.163 din 1.399 firme active cu bilanț depus (CAEN 4664)
Vechime relativămai veche decât 44% dintre cele 1.710 firme active din sector
SectorCAEN 4664 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2016001480242 → J24/1480/2016
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J24/1480/2016 → J2016001480242

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ROMIVA TEAM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ROMIVA TEAM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ROMIVA TEAM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ROMIVA TEAM SRL, cu sediul în Sat Tisa Com. Bocicoiu Mare, are codul unic de înregistrare (CUI) 36878240, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J24/1480/2016. Firma a fost înființată la data de 29 decembrie 2016 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (CAEN 4664).

La ultima verificare, ROMIVA TEAM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 202.865 lei și un rezultat net de -17.453 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ROMIVA TEAM SRL?

ROMIVA TEAM SRL (CUI 36878240) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ROMIVA TEAM SRL în sectorul său?

ROMIVA TEAM SRL ocupă locul 1.163 din 1.399 firme active cu bilanț depus în CAEN 4664 (Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ROMIVA TEAM SRL față de firmele din același domeniu?

ROMIVA TEAM SRL este mai veche decât 44% dintre cele 1.710 firme active cu CAEN 4664.

Este ROMIVA TEAM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ROMIVA TEAM SRL (CUI 36878240) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ROMIVA TEAM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ROMIVA TEAM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ROMIVA TEAM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ROMIVA TEAM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ROMIVA TEAM SRL plătitoare de TVA?

Da, ROMIVA TEAM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ROMIVA TEAM SRL?

În anul 2025, ROMIVA TEAM SRL a raportat o cifră de afaceri de 202.865 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ROMIVA TEAM SRL?

Firmoscop analizează ROMIVA TEAM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Maramureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Maramureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.