Sari la conținut
FirmoscopFirmeSălaj › BECAN PREST S.R.L.

BECAN PREST S.R.L.

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Mun. Zalău
CUI 36892903 · J2017000006314
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BECAN PREST S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO36892903
Nr. Reg. Comerțului J2017000006314
Sediu social Str. Morii nr. 1D, Mun. Zalău, jud. SĂLAJ, 450035

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

NEMES ERVIN · administratorNEMEŞ CLAUDIA EMANUELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 06.01.2017
CAEN9610 · Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BECAN PREST S.R.L. după CUI 36892903 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 90/100
Cifră de afaceri 2025
1.736.197 lei
+8.0% vs 2024
Profit net 2025
316.138 lei
+405.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă18.2%
Față de sectorpeste 72% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 946 de firme din Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 6,2%.

Mărime față de sector11 angajați · peste 95% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.084 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 169.713 lei170K lei20172018: 295.801 lei296K lei20182019: 297.656 lei298K lei20192020: 296.228 lei296K lei20202021: 390.046 lei390K lei20212022: 626.801 lei627K lei20222023: 1.142.075 lei1,1 mil. lei20232024: 1.601.743 lei1,6 mil. lei20242025: 1.736.197 lei1,7 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.736.197 lei 316.138 lei 11
2024 1.601.743 lei 62.558 lei 12
2023 1.142.075 lei 331.707 lei 9
2022 626.801 lei 210.857 lei 7
2021 390.046 lei 155.314 lei 5
2020 296.228 lei 83.507 lei 5
2019 297.656 lei -8.174 lei 7
2018 295.801 lei 52.575 lei 5
2017 169.713 lei 56.847 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 240 zile−2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 49 zile+8 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 18,21%+14,3 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 78,31%+14,65 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,28×−0,29 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,61×+1,86 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,84%+89,51 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 21,66%+17,91 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 21,69%−14,65 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 157.836 lei+24.357 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,19×+0,23 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 26,87%+19,84 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 53 din 785 firme active cu bilanț depus (CAEN 9610)
Vechime relativămai veche decât 77% dintre cele 1.250 firme active din sector
SectorCAEN 9610 · Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)15
Valoare totală (2024–2026)280.718 lei

Cumpărători: SPITALUL ORS. "PROF. DR. IOAN PUSCAS" SIMLEU SILVANIEI, Gradinita cu Program Prelungit nr. 12 Zalau, GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.2 SIMLEU SILVANIEI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BECAN PREST S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BECAN PREST S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru BECAN PREST S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BECAN PREST S.R.L., cu sediul în Mun. Zalău, are codul unic de înregistrare (CUI) 36892903, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017000006314. Firma a fost înființată la data de 6 ianuarie 2017 și are ca obiect principal de activitate Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană (CAEN 9610).

La ultima verificare, BECAN PREST S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.736.197 lei și un rezultat net de 316.138 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BECAN PREST S.R.L.?

BECAN PREST S.R.L. (CUI 36892903) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă BECAN PREST S.R.L. în sectorul său?

BECAN PREST S.R.L. ocupă locul 53 din 785 firme active cu bilanț depus în CAEN 9610 (Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BECAN PREST S.R.L. față de firmele din același domeniu?

BECAN PREST S.R.L. este mai veche decât 77% dintre cele 1.250 firme active cu CAEN 9610.

Este BECAN PREST S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare BECAN PREST S.R.L. (CUI 36892903) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BECAN PREST S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BECAN PREST S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BECAN PREST S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BECAN PREST S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BECAN PREST S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, BECAN PREST S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BECAN PREST S.R.L.?

În anul 2025, BECAN PREST S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.736.197 lei și un număr mediu de 11 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BECAN PREST S.R.L.?

Firmoscop analizează BECAN PREST S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sălaj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Servicii personale în Sălaj →

Mergi mai departe

Firme din Sălaj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.