Sari la conținut
FirmoscopFirmeCaraș-Severin › CAYENNE AUTO TECHNOLOGY SRL

CAYENNE AUTO TECHNOLOGY SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Mun. Reşiţa
CUI 36911703 · J11/7/2017
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CAYENNE AUTO TECHNOLOGY SRL
Cod fiscal (CIF) RO36911703
Nr. Reg. Comerțului J11/7/2017
Sediu social Str. Progresului, bl. 3, sc. 1, et. 10, ap. 41, Mun. Reşiţa, jud. CARAŞ-SEVERIN
Telefon 0728830911

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

ŞTEFAN MIHAELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 12.01.2017
CAEN4532 · Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CAYENNE AUTO TECHNOLOGY SRL după CUI 36911703 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
4.151.510 lei
+24.0% vs 2024
Profit net 2025
385.899 lei
+224.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă9.3%
Față de sectorpeste 74% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 5.055 de firme din Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,1%.

Mărime față de sector21 angajați · peste 98% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.553 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 473.118 lei473K lei20172018: 480.284 lei480K lei20182019: 578.558 lei579K lei20192020: 783.003 lei783K lei20202021: 1.543.813 lei1,5 mil. lei20212022: 2.181.841 lei2,2 mil. lei20222023: 3.052.417 lei3,1 mil. lei20232024: 3.352.736 lei3,4 mil. lei20242025: 4.151.510 lei4,2 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 4.151.510 lei 385.899 lei 21
2024 3.352.736 lei 119.058 lei 14
2023 3.052.417 lei 666.846 lei 11
2022 2.181.841 lei 491.411 lei 10
2021 1.543.813 lei 214.901 lei 9
2020 783.003 lei 91.821 lei 5
2019 578.558 lei -4.510 lei 3
2018 480.284 lei 32.665 lei 2
2017 473.118 lei 56.065 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 362 zile−81 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 22 zile−40 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 9,3%+5,75 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 69,25%−2,15 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,44× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,24×−0,25 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 21,06%+13,79 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 6,5%+4,41 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 30,85%+2,15 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 197.691 lei−41.790 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,7×+0,11 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 42,48×−7,01 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 9 zile+2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 12,52%+6,66 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 70 din 3.202 firme active cu bilanț depus (CAEN 4532)
Vechime relativămai veche decât 40% dintre cele 5.416 firme active din sector
SectorCAEN 4532 · Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)56
Valoare totală (2024–2026)608.889 lei

Cumpărători: REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA, S.C. AQUACARAS S.A., CASA CORPULUI DIDACTIC CARAȘ-SEVERIN

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume31
Dintre care în procedură de insolvență1
Dintre care radiate (închise)7

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CAYENNE AUTO TECHNOLOGY SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CAYENNE AUTO TECHNOLOGY SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CAYENNE AUTO TECHNOLOGY SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CAYENNE AUTO TECHNOLOGY SRL, cu sediul în Mun. Reşiţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 36911703, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J11/7/2017. Firma a fost înființată la data de 12 ianuarie 2017 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN 4532).

La ultima verificare, CAYENNE AUTO TECHNOLOGY SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.151.510 lei și un rezultat net de 385.899 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CAYENNE AUTO TECHNOLOGY SRL?

CAYENNE AUTO TECHNOLOGY SRL (CUI 36911703) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CAYENNE AUTO TECHNOLOGY SRL în sectorul său?

CAYENNE AUTO TECHNOLOGY SRL ocupă locul 70 din 3.202 firme active cu bilanț depus în CAEN 4532 (Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CAYENNE AUTO TECHNOLOGY SRL față de firmele din același domeniu?

CAYENNE AUTO TECHNOLOGY SRL este mai veche decât 40% dintre cele 5.416 firme active cu CAEN 4532.

Este CAYENNE AUTO TECHNOLOGY SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CAYENNE AUTO TECHNOLOGY SRL (CUI 36911703) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CAYENNE AUTO TECHNOLOGY SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CAYENNE AUTO TECHNOLOGY SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CAYENNE AUTO TECHNOLOGY SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CAYENNE AUTO TECHNOLOGY SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CAYENNE AUTO TECHNOLOGY SRL plătitoare de TVA?

Da, CAYENNE AUTO TECHNOLOGY SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CAYENNE AUTO TECHNOLOGY SRL?

În anul 2025, CAYENNE AUTO TECHNOLOGY SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.151.510 lei și un număr mediu de 21 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CAYENNE AUTO TECHNOLOGY SRL?

Firmoscop analizează CAYENNE AUTO TECHNOLOGY SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Caraş-Severin

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Auto & Service în Caraș-Severin →

Mergi mai departe

Firme din Caraș-Severin

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.