Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › BEAM INNOVATION SRL

BEAM INNOVATION SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Sector 4 Mun. Bucureşti
CUI 36953024 · J2017000671402
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BEAM INNOVATION SRL
Cod fiscal (CIF) RO36953024
Nr. Reg. Comerțului J2017000671402
Sediu social Str. Peroni nr. 14-16, parter. camera 2, Sector 4 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

VULPE RĂZVAN-ALEXANDRU · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.01.2017
CAEN5829 · Activități de editare a altor produse software
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BEAM INNOVATION SRL după CUI 36953024 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.279.917 lei
+219.0% vs 2024
Profit net 2025
35.806 lei
-68.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.8%
Față de sectorpeste 16% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 821 de firme din Activități de editare a altor produse software care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 35,9%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 80% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 847 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 86.000 lei86K lei20172018: 33.665 lei34K lei20182019: 76.028 lei76K lei20192020: 326.539 lei327K lei20202021: 681.180 lei681K lei20212022: 854.858 lei855K lei20222023: 524.959 lei525K lei20232024: 400.979 lei401K lei20242025: 1.279.917 lei1,3 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.279.917 lei 35.806 lei 5
2024 400.979 lei 114.098 lei 3
2023 524.959 lei 17.071 lei 3
2022 854.858 lei 52.654 lei 4
2021 681.180 lei 23.348 lei 2
2020 326.539 lei 5.462 lei 1
2019 76.028 lei 460.980 lei 5
2018 33.665 lei 5.006 lei 1
2017 86.000 lei 4.480 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 566 zile−815 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 486 zile−1.033 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,8%−25,65 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 51,21%+8,59 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,95×−0,4 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,76×+0,54 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 4,98%−11,71 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,92%−2,28 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 18,57%−0,63 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 255.983 lei+122.323 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,33×+0,22 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 71,29× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 5 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,87%−11,89 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 219 din 1.122 firme active cu bilanț depus (CAEN 5829)
Vechime relativămai veche decât 54% dintre cele 1.911 firme active din sector
SectorCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)14
Valoare totală (2024–2026)49.209 lei

Cumpărători: Universitatea Nationala de Stiinta si Tehnologie Politehnica Bucuresti

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BEAM INNOVATION SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BEAM INNOVATION SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru BEAM INNOVATION SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BEAM INNOVATION SRL, cu sediul în Sector 4 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 36953024, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017000671402. Firma a fost înființată la data de 27 ianuarie 2017 și are ca obiect principal de activitate Activități de editare a altor produse software (CAEN 5829).

La ultima verificare, BEAM INNOVATION SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.279.917 lei și un rezultat net de 35.806 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BEAM INNOVATION SRL?

BEAM INNOVATION SRL (CUI 36953024) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă BEAM INNOVATION SRL în sectorul său?

BEAM INNOVATION SRL ocupă locul 219 din 1.122 firme active cu bilanț depus în CAEN 5829 (Activități de editare a altor produse software), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BEAM INNOVATION SRL față de firmele din același domeniu?

BEAM INNOVATION SRL este mai veche decât 54% dintre cele 1.911 firme active cu CAEN 5829.

Este BEAM INNOVATION SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare BEAM INNOVATION SRL (CUI 36953024) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BEAM INNOVATION SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BEAM INNOVATION SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BEAM INNOVATION SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BEAM INNOVATION SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BEAM INNOVATION SRL plătitoare de TVA?

Da, BEAM INNOVATION SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BEAM INNOVATION SRL?

În anul 2025, BEAM INNOVATION SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.279.917 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BEAM INNOVATION SRL?

Firmoscop analizează BEAM INNOVATION SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.