Sari la conținut
FirmoscopFirmeArad › FIRE SAFETY SERVICES SRL

FIRE SAFETY SERVICES SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Mun. Arad
CUI 36966296 · J2017000087021
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FIRE SAFETY SERVICES SRL
CUI 36966296
Nr. Reg. Comerțului J2017000087021
Sediu social Str. Dimitrie Cantemir nr. 4, Mun. Arad, 310188

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CĂPRARIU FLAVIUS · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 31.01.2017
CAEN8425 · Activități de luptă împotriva incendiilor și de prevenire a acestora
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FIRE SAFETY SERVICES SRL după CUI 36966296 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
123.561 lei
+10.0% vs 2024
Profit net 2025
27.662 lei
-15.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă22.4%
Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 201.038 lei201K lei20172018: 179.611 lei180K lei20182019: 194.932 lei195K lei20192020: 272.349 lei272K lei20202021: 283.701 lei284K lei20212022: 171.618 lei172K lei20222023: 95.591 lei96K lei20232024: 112.145 lei112K lei20242025: 123.561 lei124K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 123.561 lei 27.662 lei
2024 112.145 lei 32.580 lei
2023 95.591 lei -27.133 lei 1
2022 171.618 lei -7.942 lei 1
2021 283.701 lei 58.317 lei
2020 272.349 lei 116.737 lei
2019 194.932 lei 75.651 lei
2018 179.611 lei 94.652 lei 1
2017 201.038 lei 162.145 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 106 zile−81 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 143 zile+29 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 22,39%−6,66 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 23,47%−10,32 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,26×+1,3 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,31×−0,2 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 23,63%−5,24 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 18,08%−1,04 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 76,53%+10,32 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,81×+0,15 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 40,19%−2 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 136 din 173 firme active cu bilanț depus (CAEN 8425)
Vechime relativămai veche decât 54% dintre cele 253 firme active din sector
SectorCAEN 8425 · Activități de luptă împotriva incendiilor și de prevenire a acestora →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)18
Valoare totală (2024–2026)57.962 lei

Cumpărători: Centrul Judetean de Resurse si Asistenta Educationala Arad, CENTRUL SCOLAR PENTRU EDUCATIE INCLUZIVA ARAD, Liceul Special " Sfanta Maria" Arad

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FIRE SAFETY SERVICES SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FIRE SAFETY SERVICES SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru FIRE SAFETY SERVICES SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FIRE SAFETY SERVICES SRL, cu sediul în Mun. Arad, are codul unic de înregistrare (CUI) 36966296, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017000087021. Firma a fost înființată la data de 1 februarie 2017 și are ca obiect principal de activitate Activități de luptă împotriva incendiilor și de prevenire a acestora (CAEN 8425).

La ultima verificare, FIRE SAFETY SERVICES SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 123.561 lei și un rezultat net de 27.662 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FIRE SAFETY SERVICES SRL?

FIRE SAFETY SERVICES SRL (CUI 36966296) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă FIRE SAFETY SERVICES SRL în sectorul său?

FIRE SAFETY SERVICES SRL ocupă locul 136 din 173 firme active cu bilanț depus în CAEN 8425 (Activități de luptă împotriva incendiilor și de prevenire a acestora), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FIRE SAFETY SERVICES SRL față de firmele din același domeniu?

FIRE SAFETY SERVICES SRL este mai veche decât 54% dintre cele 253 firme active cu CAEN 8425.

Este FIRE SAFETY SERVICES SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare FIRE SAFETY SERVICES SRL (CUI 36966296) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FIRE SAFETY SERVICES SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FIRE SAFETY SERVICES SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FIRE SAFETY SERVICES SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FIRE SAFETY SERVICES SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FIRE SAFETY SERVICES SRL plătitoare de TVA?

Nu, FIRE SAFETY SERVICES SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FIRE SAFETY SERVICES SRL?

În anul 2025, FIRE SAFETY SERVICES SRL a raportat o cifră de afaceri de 123.561 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FIRE SAFETY SERVICES SRL?

Firmoscop analizează FIRE SAFETY SERVICES SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.