Sari la conținut
FirmoscopFirmeSuceava › ONUŢ CARTRANS S.R.L.

ONUŢ CARTRANS S.R.L.

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Sat Drăgoieşti Com. Drăgoieşti
CUI 37006002 · J33/160/2017
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ONUŢ CARTRANS S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO37006002
Nr. Reg. Comerțului J33/160/2017
Sediu Sat Drăgoieşti Com. Drăgoieşti, Suceava

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

ONUŢ IONEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 08.02.2017
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ONUŢ CARTRANS S.R.L. după CUI 37006002 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 77/100
Cifră de afaceri 2025
1.044.530 lei
+35.0% vs 2024
Profit net 2025
24.947 lei
+156.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.4%
Față de sectorpeste 42% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 29.905 de firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,2%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 71% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 31.583 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital31.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 117.790 lei118K lei20172018: 266.719 lei267K lei20182019: 91.695 lei92K lei20192020: 148.368 lei148K lei20202021: 173.275 lei173K lei20212022: 408.342 lei408K lei20222023: 519.956 lei520K lei20232024: 775.809 lei776K lei20242025: 1.044.530 lei1,0 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.044.530 lei 24.947 lei 3
2024 775.809 lei -44.017 lei 2
2023 519.956 lei 9.457 lei 2
2022 408.342 lei 7.896 lei 1
2021 173.275 lei 3.654 lei 1
2020 148.368 lei 6.254 lei 1
2019 91.695 lei 2.125 lei 1
2018 266.719 lei 9.320 lei 2
2017 117.790 lei -6.530 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 149 zile−81 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 50 zile+21 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,39%+8,06 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 97,8%−5,92 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,02×+0,06 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 31,06× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 182,03% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 5,73%+15,07 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 3,15%+5,54 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 348.177 lei−39.728 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,4×+0,75 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 481,13×+453,98 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi−12 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 3,19%+6,14 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 10.292 din 45.273 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 57% dintre cele 74.238 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ONUŢ CARTRANS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ONUŢ CARTRANS S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ONUŢ CARTRANS S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ONUŢ CARTRANS S.R.L., cu sediul în Sat Drăgoieşti Com. Drăgoieşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 37006002, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J33/160/2017. Firma a fost înființată la data de 8 februarie 2017 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, ONUŢ CARTRANS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.044.530 lei și un rezultat net de 24.947 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ONUŢ CARTRANS S.R.L.?

ONUŢ CARTRANS S.R.L. (CUI 37006002) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ONUŢ CARTRANS S.R.L. în sectorul său?

ONUŢ CARTRANS S.R.L. ocupă locul 10.292 din 45.273 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ONUŢ CARTRANS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ONUŢ CARTRANS S.R.L. este mai veche decât 57% dintre cele 74.238 firme active cu CAEN 4941.

Este ONUŢ CARTRANS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare ONUŢ CARTRANS S.R.L. (CUI 37006002) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ONUŢ CARTRANS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ONUŢ CARTRANS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ONUŢ CARTRANS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ONUŢ CARTRANS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ONUŢ CARTRANS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, ONUŢ CARTRANS S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ONUŢ CARTRANS S.R.L.?

În anul 2025, ONUŢ CARTRANS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.044.530 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ONUŢ CARTRANS S.R.L.?

Firmoscop analizează ONUŢ CARTRANS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Suceava

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Suceava →

Mergi mai departe

Firme din Suceava

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.