Sari la conținut
FirmoscopFirmeBistrița-Năsăud › ENERGY REPORT SRL

ENERGY REPORT SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Orş. Beclean
CUI 37045702 · J06/105/2017
Fără probleme găsite Re-verificat · 24 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ENERGY REPORT SRL
CUI 37045702
Nr. Reg. Comerțului J06/105/2017
Sediu social Str. 1 Decembrie 1918 nr. 16, bl. A32, sc. 2, et. 1, ap. 4, Orş. Beclean, jud. BISTRIŢA-NĂSĂUD, 425100
Telefon 0748244701

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 15.02.2017
CAEN7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ENERGY REPORT SRL după CUI 37045702 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
205.813 lei
+19.0% vs 2024
Profit net 2025
23.647 lei
+8.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă11.5%
Față de sectorpeste 30% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 13.328 de firme din Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 29,7%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 34% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 13.474 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 16.001 lei16K lei20172018: 47.705 lei48K lei20182019: 53.425 lei53K lei20192020: 86.312 lei86K lei20202021: 101.610 lei102K lei20212022: 159.940 lei160K lei20222023: 174.234 lei174K lei20232024: 173.361 lei173K lei20242025: 205.813 lei206K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 205.813 lei 23.647 lei 1
2024 173.361 lei 21.882 lei 1
2023 174.234 lei 28.153 lei 1
2022 159.940 lei 22.672 lei 1
2021 101.610 lei 20.408 lei 1
2020 86.312 lei 28.652 lei 1
2019 53.425 lei 7.485 lei 1
2018 47.705 lei 5.525 lei 1
2017 16.001 lei -28.896 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 77 zile−23 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 3 zile−29 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 11,49%−1,13 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 40,9%−1,38 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,44×+0,07 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,69× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 37,89%+4,26 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 22,39%+2,98 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 59,1%+1,38 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 205.813 lei+32.452 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,95×+0,41 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 854× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 14,23%−1,54 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 9.384 din 18.417 firme active cu bilanț depus (CAEN 7112)
Vechime relativămai veche decât 51% dintre cele 32.717 firme active din sector
SectorCAEN 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)3
Valoare totală (2025–2026)28.200 lei

Cumpărători: COMUNA PRUNDU BARGAULUI, Spitalul Sovata-Niraj

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025–2026.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J6/105/2017 → J06/105/2017
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J06/105/2017 → J6/105/2017
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J6/105/2017 → J06/105/2017

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ENERGY REPORT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ENERGY REPORT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ENERGY REPORT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ENERGY REPORT SRL, cu sediul în Orş. Beclean, are codul unic de înregistrare (CUI) 37045702, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J06/105/2017. Firma a fost înființată la data de 15 februarie 2017 și are ca obiect principal de activitate Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).

La ultima verificare, ENERGY REPORT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 205.813 lei și un rezultat net de 23.647 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ENERGY REPORT SRL?

ENERGY REPORT SRL (CUI 37045702) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 24 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ENERGY REPORT SRL în sectorul său?

ENERGY REPORT SRL ocupă locul 9.384 din 18.417 firme active cu bilanț depus în CAEN 7112 (Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ENERGY REPORT SRL față de firmele din același domeniu?

ENERGY REPORT SRL este mai veche decât 51% dintre cele 32.717 firme active cu CAEN 7112.

Este ENERGY REPORT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ENERGY REPORT SRL (CUI 37045702) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ENERGY REPORT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ENERGY REPORT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ENERGY REPORT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ENERGY REPORT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ENERGY REPORT SRL plătitoare de TVA?

Nu, ENERGY REPORT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ENERGY REPORT SRL?

În anul 2025, ENERGY REPORT SRL a raportat o cifră de afaceri de 205.813 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ENERGY REPORT SRL?

Firmoscop analizează ENERGY REPORT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bistriţa-Năsăud

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bistrița-Năsăud

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.