Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › VISUAL-LIGHT CREW SRL

VISUAL-LIGHT CREW SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Mun. Târgu Mureş
CUI 37097930 · J26/262/2017
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VISUAL-LIGHT CREW SRL
CUI 37097930
Nr. Reg. Comerțului J26/262/2017
Sediu social Str. Eden nr. 4, Mun. Târgu Mureş
Telefon 0747246103

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

ATOMEI ANDREI · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 23.02.2017
CAEN9003 · Activități de creație artistică
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VISUAL-LIGHT CREW SRL după CUI 37097930 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
128.346 lei
+87.0% vs 2024
Profit net 2025
37.533 lei
+246.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă29.2%
Față de sectorpeste 51% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 612 de firme din CAEN 9003 care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 28,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 48% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 603 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 41.322 lei41K lei20172018: 19.660 lei20K lei20182019: 57.799 lei58K lei20192020: 13.887 lei14K lei20202021: 41.789 lei42K lei20212022: 162.473 lei162K lei20222023: 82.944 lei83K lei20232024: 68.559 lei69K lei20242025: 128.346 lei128K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 128.346 lei 37.533 lei 1
2024 68.559 lei -25.579 lei 1
2023 82.944 lei 6.947 lei 1
2022 162.473 lei 115.036 lei 1
2021 41.789 lei 26.384 lei 1
2020 13.887 lei 4.316 lei
2019 57.799 lei 34.055 lei
2018 19.660 lei 17.192 lei
2017 41.322 lei 23.187 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 35 zile−135 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 49 zile+1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 29,24%+66,55 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 30,25%−111,54 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,31×+2,6 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,43× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 133,44% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 93,08%+206,71 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 69,75%+111,54 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 128.346 lei+59.787 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,18×+0,13 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 107,49×+68,76 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 3 zile−6 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 25,06%+41,28 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 290 din 970 firme active cu bilanț depus (CAEN 9003)
Vechime relativămai veche decât 57% dintre cele 3.222 firme active din sector
SectorCAEN 9003 · Activități de creație artistică →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VISUAL-LIGHT CREW SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VISUAL-LIGHT CREW SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru VISUAL-LIGHT CREW SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VISUAL-LIGHT CREW SRL, cu sediul în Mun. Târgu Mureş, are codul unic de înregistrare (CUI) 37097930, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J26/262/2017. Firma a fost înființată la data de 23 februarie 2017 și are ca obiect principal de activitate Activități de creație artistică (CAEN 9003).

La ultima verificare, VISUAL-LIGHT CREW SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 128.346 lei și un rezultat net de 37.533 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VISUAL-LIGHT CREW SRL?

VISUAL-LIGHT CREW SRL (CUI 37097930) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VISUAL-LIGHT CREW SRL în sectorul său?

VISUAL-LIGHT CREW SRL ocupă locul 290 din 970 firme active cu bilanț depus în CAEN 9003 (Activități de creație artistică), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VISUAL-LIGHT CREW SRL față de firmele din același domeniu?

VISUAL-LIGHT CREW SRL este mai veche decât 57% dintre cele 3.222 firme active cu CAEN 9003.

Este VISUAL-LIGHT CREW SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VISUAL-LIGHT CREW SRL (CUI 37097930) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VISUAL-LIGHT CREW SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VISUAL-LIGHT CREW SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VISUAL-LIGHT CREW SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VISUAL-LIGHT CREW SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VISUAL-LIGHT CREW SRL plătitoare de TVA?

Nu, VISUAL-LIGHT CREW SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VISUAL-LIGHT CREW SRL?

În anul 2025, VISUAL-LIGHT CREW SRL a raportat o cifră de afaceri de 128.346 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VISUAL-LIGHT CREW SRL?

Firmoscop analizează VISUAL-LIGHT CREW SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.