Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › NORTHSTAR VISION SRL

NORTHSTAR VISION SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Sector 4 Mun. Bucureşti
CUI 37103056 · J40/23886/2022
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NORTHSTAR VISION SRL
Cod fiscal (CIF) RO37103056
Nr. Reg. Comerțului J40/23886/2022
Sediu social Str. Moşoaia nr. 45A, Sector 4 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 42145

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

DRAPIKOWSKI BARTOSZ · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 28.11.2022
CAEN7312 · Servicii de reprezentare media
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NORTHSTAR VISION SRL după CUI 37103056 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 93/100
Cifră de afaceri 2025
191.356 lei
-49.0% vs 2024
Profit net 2025
92.806 lei
-64.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă48.5%
Față de sectorpeste 69% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 556 de firme din Servicii de reprezentare media care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 26,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 41% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 512 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 283.973 lei284K lei20182019: 848.698 lei849K lei20192020: 2.045.687 lei2,0 mil. lei20202021: 2.770.376 lei2,8 mil. lei20212022: 3.084.862 lei3,1 mil. lei20222023: 1.163.364 lei1,2 mil. lei20232024: 371.661 lei372K lei20242025: 191.356 lei191K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 191.356 lei 92.806 lei 1
2024 371.661 lei 259.684 lei 1
2023 1.163.364 lei 1.075.978 lei 1
2022 3.084.862 lei 2.994.094 lei 1
2021 2.770.376 lei 2.742.065 lei
2020 2.045.687 lei 1.899.398 lei
2019 848.698 lei 803.908 lei
2018 283.973 lei 269.190 lei
2017 -2.541 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 163 zile+94 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 217 zile+107 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 48,5%−21,37 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 5,65%+0,66 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 17,71×−2,33 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,06× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 6,5%−12,94 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 6,13%−12,34 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 94,35%−0,66 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 191.356 lei−180.305 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,13×−0,13 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 86,19%−127,23 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 374 din 821 firme active cu bilanț depus (CAEN 7312)
Vechime relativămai veche decât 55% dintre cele 1.362 firme active din sector
SectorCAEN 7312 · Servicii de reprezentare media →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Dumbrăveni, Comuna Baloteşti → Sector 4 Mun. Bucureşti
  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 28.11.2022
  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/680/2017 → J40/23886/2022
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 28.11.2022 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 4 → Sat Dumbrăveni, Comuna Baloteşti
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/23886/2022 → J23/680/2017
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Dumbrăveni, Comuna Baloteşti → Bucureşti Sectorul 4

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NORTHSTAR VISION SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NORTHSTAR VISION SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru NORTHSTAR VISION SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NORTHSTAR VISION SRL, cu sediul în Sector 4 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 37103056, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/23886/2022. Firma a fost înființată la data de 24 februarie 2017 și are ca obiect principal de activitate Servicii de reprezentare media (CAEN 7312).

La ultima verificare, NORTHSTAR VISION SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 191.356 lei și un rezultat net de 92.806 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NORTHSTAR VISION SRL?

NORTHSTAR VISION SRL (CUI 37103056) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă NORTHSTAR VISION SRL în sectorul său?

NORTHSTAR VISION SRL ocupă locul 374 din 821 firme active cu bilanț depus în CAEN 7312 (Servicii de reprezentare media), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NORTHSTAR VISION SRL față de firmele din același domeniu?

NORTHSTAR VISION SRL este mai veche decât 55% dintre cele 1.362 firme active cu CAEN 7312.

Este NORTHSTAR VISION SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare NORTHSTAR VISION SRL (CUI 37103056) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NORTHSTAR VISION SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NORTHSTAR VISION SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NORTHSTAR VISION SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NORTHSTAR VISION SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NORTHSTAR VISION SRL plătitoare de TVA?

Da, NORTHSTAR VISION SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NORTHSTAR VISION SRL?

În anul 2025, NORTHSTAR VISION SRL a raportat o cifră de afaceri de 191.356 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NORTHSTAR VISION SRL?

Firmoscop analizează NORTHSTAR VISION SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Marketing & Publicitate în Ilfov →

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.