Sari la conținut
FirmoscopFirmeBuzău › SUVAS TRANS MĂDĂLIN SRL

SUVAS TRANS MĂDĂLIN SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Sat Lopătari Com. Lopătari
CUI 37127802 · J2017000203100
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SUVAS TRANS MĂDĂLIN SRL
CUI 37127802
Nr. Reg. Comerțului J2017000203100
Sediu social LOPĂTARI nr. 253, Sat Lopătari Com. Lopătari, jud. BUZĂU, 127295
Telefon 0766206962

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ŞULERU VASILE · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 01.03.2017
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SUVAS TRANS MĂDĂLIN SRL după CUI 37127802 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
82.563 lei
+48.0% vs 2024
Profit net 2025
12.634 lei
+0.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă15.3%
Față de sectorpeste 77% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 29.905 de firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,2%.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 9.405 lei9.405 lei20172018: 17.646 lei18K lei20182019: 11.402 lei11K lei20192020: 15.556 lei16K lei20202021: 35.089 lei35K lei20212022: 49.256 lei49K lei20222023: 46.062 lei46K lei20232024: 55.887 lei56K lei20242025: 82.563 lei83K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 82.563 lei 12.634 lei
2024 55.887 lei 12.614 lei
2023 46.062 lei 12.935 lei
2022 49.256 lei 11.735 lei
2021 35.089 lei 3.302 lei
2020 15.556 lei 4.001 lei
2019 11.402 lei 98 lei
2018 17.646 lei 2.039 lei
2017 9.405 lei 3.656 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 5 zile−42 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 28 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 15,3%−7,27 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 7,46%−28,32 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 13,4×+10,6 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,08×−0,48 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 98,14% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 90,81%+27,79 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 92,54%+28,32 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 5,93×+3,14 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 77,16×−8,16 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 5 zile+1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 22,27%−14,47 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 33.712 din 45.272 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 56% dintre cele 74.237 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SUVAS TRANS MĂDĂLIN SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SUVAS TRANS MĂDĂLIN SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SUVAS TRANS MĂDĂLIN SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SUVAS TRANS MĂDĂLIN SRL, cu sediul în Sat Lopătari Com. Lopătari, are codul unic de înregistrare (CUI) 37127802, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017000203100. Firma a fost înființată la data de 1 martie 2017 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, SUVAS TRANS MĂDĂLIN SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 82.563 lei și un rezultat net de 12.634 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SUVAS TRANS MĂDĂLIN SRL?

SUVAS TRANS MĂDĂLIN SRL (CUI 37127802) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SUVAS TRANS MĂDĂLIN SRL în sectorul său?

SUVAS TRANS MĂDĂLIN SRL ocupă locul 33.712 din 45.272 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SUVAS TRANS MĂDĂLIN SRL față de firmele din același domeniu?

SUVAS TRANS MĂDĂLIN SRL este mai veche decât 56% dintre cele 74.237 firme active cu CAEN 4941.

Este SUVAS TRANS MĂDĂLIN SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SUVAS TRANS MĂDĂLIN SRL (CUI 37127802) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SUVAS TRANS MĂDĂLIN SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SUVAS TRANS MĂDĂLIN SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SUVAS TRANS MĂDĂLIN SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SUVAS TRANS MĂDĂLIN SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SUVAS TRANS MĂDĂLIN SRL plătitoare de TVA?

Nu, SUVAS TRANS MĂDĂLIN SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SUVAS TRANS MĂDĂLIN SRL?

În anul 2025, SUVAS TRANS MĂDĂLIN SRL a raportat o cifră de afaceri de 82.563 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SUVAS TRANS MĂDĂLIN SRL?

Firmoscop analizează SUVAS TRANS MĂDĂLIN SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Buzău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Buzău →

Mergi mai departe

Firme din Buzău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.