Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › ALIN MASTER IDEAL SRL

ALIN MASTER IDEAL SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Sat Dinculeşti Com. Poiana Lacului
CUI 37152946 · J2017000374031
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ALIN MASTER IDEAL SRL
Cod fiscal (CIF) RO37152946
Nr. Reg. Comerțului J2017000374031
Sediu Sat Dinculeşti Com. Poiana Lacului, Argeş

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 06.03.2017
CAEN4621 · Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ALIN MASTER IDEAL SRL după CUI 37152946 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 94/100
Cifră de afaceri 2024
356.380 lei
+133.0% vs 2023
Profit net 2024
16.950 lei
+161.1% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă4.8%
Față de sectorpeste 72% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.367 de firme din Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 1,3%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 60% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.241 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital2.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 200.367 lei200K lei20172018: 692.461 lei692K lei20182019: 324.524 lei325K lei20192020: 513.630 lei514K lei20202021: 825.656 lei826K lei20212022: 984.312 lei984K lei20222023: 152.921 lei153K lei20232024: 356.380 lei356K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 356.380 lei 16.950 lei 2
2023 152.921 lei -27.738 lei 1
2022 984.312 lei 113.415 lei 1
2021 825.656 lei 84.652 lei 2
2020 513.630 lei 49.442 lei 3
2019 324.524 lei 9.612 lei 1
2018 692.461 lei 174.515 lei 2
2017 200.367 lei 4.595 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2017–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 765 zile−150 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 589 zile−13 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,76%+22,9 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 71,32%+13,8 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,4×−0,34 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,49×+1,14 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 5,65%+15,44 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,62%+5,78 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 28,68%−13,8 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 178.190 lei+25.269 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,34×+0,11 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 19,11×+15,64 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 19 zile−86 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 5,92%+21,27 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.322 din 2.121 firme active cu bilanț depus (CAEN 4621)
Vechime relativămai veche decât 50% dintre cele 4.050 firme active din sector
SectorCAEN 4621 · Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 24 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J03/374/2017 → J2017000374031
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J3/374/2017 → J03/374/2017
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J03/374/2017 → J3/374/2017
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J3/374/2017 → J03/374/2017

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ALIN MASTER IDEAL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ALIN MASTER IDEAL SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ALIN MASTER IDEAL SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ALIN MASTER IDEAL SRL, cu sediul în Sat Dinculeşti Com. Poiana Lacului, are codul unic de înregistrare (CUI) 37152946, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017000374031. Firma a fost înființată la data de 6 martie 2017 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat (CAEN 4621).

La ultima verificare, ALIN MASTER IDEAL SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 356.380 lei și un rezultat net de 16.950 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ALIN MASTER IDEAL SRL?

ALIN MASTER IDEAL SRL (CUI 37152946) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ALIN MASTER IDEAL SRL în sectorul său?

ALIN MASTER IDEAL SRL ocupă locul 1.322 din 2.121 firme active cu bilanț depus în CAEN 4621 (Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ALIN MASTER IDEAL SRL față de firmele din același domeniu?

ALIN MASTER IDEAL SRL este mai veche decât 50% dintre cele 4.050 firme active cu CAEN 4621.

Este ALIN MASTER IDEAL SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ALIN MASTER IDEAL SRL (CUI 37152946) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ALIN MASTER IDEAL SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ALIN MASTER IDEAL SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ALIN MASTER IDEAL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ALIN MASTER IDEAL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ALIN MASTER IDEAL SRL plătitoare de TVA?

Da, ALIN MASTER IDEAL SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ALIN MASTER IDEAL SRL?

În anul 2024, ALIN MASTER IDEAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 356.380 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ALIN MASTER IDEAL SRL?

Firmoscop analizează ALIN MASTER IDEAL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.