Sari la conținut
FirmoscopFirmeCovasna › KÁRMENKA S.R.L.

KÁRMENKA S.R.L.

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Sat Sâncraiu Com. Ilieni
CUI 37242593 · J2017000090148
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire KÁRMENKA S.R.L.
CUI 37242593
Nr. Reg. Comerțului J2017000090148
Sediu social SÂNCRAIU nr. 279, Sat Sâncraiu Com. Ilieni, jud. COVASNA, 527107

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ANTAL CARMEN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 21.03.2017
CAEN1421 · Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută KÁRMENKA S.R.L. după CUI 37242593 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2023
87.644 lei
-18.0% vs 2022
Profit net 2023
2.089 lei
-93.7% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă2.4%
Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 69.235 lei69K lei20172018: 35.365 lei35K lei20182019: 87.987 lei88K lei20192020: 16.575 lei17K lei20202021: 65.709 lei66K lei20212022: 107.145 lei107K lei20222023: 87.644 lei88K lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 87.644 lei 2.089 lei 1
2022 107.145 lei 33.121 lei
2021 65.709 lei -8.721 lei
2020 16.575 lei 9.177 lei
2019 87.987 lei 18.904 lei
2018 35.365 lei -11.738 lei
2017 69.235 lei 38.945 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2017–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 92 zile+73 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 63 zile+12 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,38%−28,53 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 38,52%+24,18 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,6×−4,37 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,63×+0,46 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 5,9%−93,5 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 3,63%−81,52 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 61,48%−24,18 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 87.644 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,52×−1,23 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,02×−3,65 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 121 zile+66 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,85%−48,12 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.035 din 1.581 firme active cu bilanț depus (CAEN 1421)
Vechime relativămai veche decât 62% dintre cele 2.546 firme active din sector
SectorCAEN 1421 · Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Sîncraiu, Comuna Ilieni → Sat Sâncraiu Com. Ilieni

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru KÁRMENKA S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți KÁRMENKA S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru KÁRMENKA S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

KÁRMENKA S.R.L., cu sediul în Sat Sâncraiu Com. Ilieni, are codul unic de înregistrare (CUI) 37242593, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017000090148. Firma a fost înființată la data de 21 martie 2017 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte (CAEN 1421).

La ultima verificare, KÁRMENKA S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 87.644 lei și un rezultat net de 2.089 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are KÁRMENKA S.R.L.?

KÁRMENKA S.R.L. (CUI 37242593) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă KÁRMENKA S.R.L. în sectorul său?

KÁRMENKA S.R.L. ocupă locul 1.035 din 1.581 firme active cu bilanț depus în CAEN 1421 (Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte), după cifra de afaceri.

Cât de veche este KÁRMENKA S.R.L. față de firmele din același domeniu?

KÁRMENKA S.R.L. este mai veche decât 62% dintre cele 2.546 firme active cu CAEN 1421.

Este KÁRMENKA S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare KÁRMENKA S.R.L. (CUI 37242593) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este KÁRMENKA S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, KÁRMENKA S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în KÁRMENKA S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru KÁRMENKA S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este KÁRMENKA S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, KÁRMENKA S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a KÁRMENKA S.R.L.?

În anul 2023, KÁRMENKA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 87.644 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu KÁRMENKA S.R.L.?

Firmoscop analizează KÁRMENKA S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Covasna

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Textile & Confecții în Covasna →

Mergi mai departe

Firme din Covasna

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.