Sari la conținut
FirmoscopFirmeGorj › BRC THENCO CONSTRUCT S.R.L.

BRC THENCO CONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Orş. Rovinari
CUI 37254466 · J2017000248187
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BRC THENCO CONSTRUCT S.R.L.
CUI 37254466
Nr. Reg. Comerțului J2017000248187
Sediu social Str. Termocentralei nr. 15, bl. S4, sc. 2, et. P, ap. 20, camera nr. 1, Orş. Rovinari, jud. GORJ, 215400
Telefon 0770728137

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BRAN IOAN-RĂZVAN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 22.03.2017
CAEN4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BRC THENCO CONSTRUCT S.R.L. după CUI 37254466 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 94/100
Cifră de afaceri 2025
269.987 lei
+130.0% vs 2024
Profit net 2025
33.729 lei
+160.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă12.5%
Față de sectorpeste 48% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 2.523 de firme din Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,9%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 67% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.715 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital4.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 123.033 lei123K lei20172018: 182.790 lei183K lei20182019: 87.681 lei88K lei20192020: 217.880 lei218K lei20202021: 139.735 lei140K lei20212022: 228.479 lei228K lei20222023: 160.170 lei160K lei20232024: 117.510 lei118K lei20242025: 269.987 lei270K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 269.987 lei 33.729 lei 3
2024 117.510 lei -55.699 lei 3
2023 160.170 lei 24.908 lei 3
2022 228.479 lei 75.667 lei 3
2021 139.735 lei -52.342 lei 3
2020 217.880 lei 3.786 lei 4
2019 87.681 lei -103.562 lei 4
2018 182.790 lei 82.273 lei 4
2017 123.033 lei 66.689 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 34 zile−68 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 12,49%+59,89 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 81,67%−590,55 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,22×+1,07 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 4,46× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 596,97% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 109,43%+1.244,52 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 18,33%+590,55 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 89.996 lei+50.826 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 8,76×−15,19 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 15,6%+47,29 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.693 din 3.783 firme active cu bilanț depus (CAEN 4399)
Vechime relativămai veche decât 49% dintre cele 8.515 firme active din sector
SectorCAEN 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: sediu expirat → INREGISTRAT din data 22.03.2017
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 22.03.2017 → sediu expirat

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BRC THENCO CONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BRC THENCO CONSTRUCT S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru BRC THENCO CONSTRUCT S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BRC THENCO CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Orş. Rovinari, are codul unic de înregistrare (CUI) 37254466, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017000248187. Firma a fost înființată la data de 22 martie 2017 și are ca obiect principal de activitate Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN 4399).

La ultima verificare, BRC THENCO CONSTRUCT S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 269.987 lei și un rezultat net de 33.729 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BRC THENCO CONSTRUCT S.R.L.?

BRC THENCO CONSTRUCT S.R.L. (CUI 37254466) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă BRC THENCO CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

BRC THENCO CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 1.693 din 3.783 firme active cu bilanț depus în CAEN 4399 (Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BRC THENCO CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

BRC THENCO CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 49% dintre cele 8.515 firme active cu CAEN 4399.

Este BRC THENCO CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare BRC THENCO CONSTRUCT S.R.L. (CUI 37254466) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BRC THENCO CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BRC THENCO CONSTRUCT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BRC THENCO CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BRC THENCO CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BRC THENCO CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, BRC THENCO CONSTRUCT S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BRC THENCO CONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2025, BRC THENCO CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 269.987 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BRC THENCO CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează BRC THENCO CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Gorj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Gorj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.