Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › MATIADENT 2017 SRL

MATIADENT 2017 SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Mun. Braşov
CUI 37292311 · J08/670/2017
Atenție sporită Re-verificat · 25 august 2026
Dizolvată prin fuziuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma a fost absorbită prin fuziune și nu mai există independent.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MATIADENT 2017 SRL
CUI 37292311
Nr. Reg. Comerțului J08/670/2017
Sediu social Str. Privighetorii nr. 5, bl. D17, sc. C, ap. 1, camera 2, Mun. Braşov, 500270

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareDIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE) din data 01.07.2023
CAEN8623 · Activități de asistență stomatologică
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Dizolvată prin fuziune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MATIADENT 2017 SRL după CUI 37292311 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2022
25.463 lei
-95.0% vs 2021
Profit net 2022
-39.381 lei
-121.5% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă-154.7%
Mărime față de sector1 angajat · peste 32% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 7.075 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract pe această firmă — a fost absorbită prin fuziune și nu mai există independent. Verifică firma care a preluat-o. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-95%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 3.000 lei3.000 lei20172018: 183.477 lei183K lei20182019: 307.291 lei307K lei20192020: 273.345 lei273K lei20202021: 503.002 lei503K lei20212022: 25.463 lei25K lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 25.463 lei -39.381 lei 1
2021 503.002 lei 183.161 lei 2
2020 273.345 lei 23.161 lei 2
2019 307.291 lei 7.824 lei 3
2018 183.477 lei 33.960 lei 2
2017 3.000 lei -932 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2017–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 29 zile+21 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1 zi−29 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -154,66%−191,07 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 3,19%−2,34 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 31,38×+13,31 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,03× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -64,81%−164,68 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -62,74%−157,08 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 96,81%+2,34 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 25.463 lei−226.038 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,41×−2,18 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -60,57%−105,47 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 9.947 din 10.990 firme active cu bilanț depus (CAEN 8623)
Vechime relativămai veche decât 67% dintre cele 13.780 firme active din sector
SectorCAEN 8623 · Activități de asistență stomatologică →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → DIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE) din data 01.07.2023
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J8/670/2017 → J08/670/2017
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: DIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE) din data 01.07.2023 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J08/670/2017 → J8/670/2017
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → DIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE) din data 01.07.2023
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J8/670/2017 → J08/670/2017

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MATIADENT 2017 SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MATIADENT 2017 SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MATIADENT 2017 SRL, cu sediul în Mun. Braşov, are codul unic de înregistrare (CUI) 37292311, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J08/670/2017. Firma a fost înființată la data de 29 martie 2017 și are ca obiect principal de activitate Activități de asistență stomatologică (CAEN 8623).

La ultima verificare, MATIADENT 2017 SRL figura ca dizolvată prin fuziune — absorbită de altă firmă, deci fără existență independentă. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 25.463 lei și un rezultat net de -39.381 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MATIADENT 2017 SRL?

MATIADENT 2017 SRL (CUI 37292311) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 25 august 2026. Firma a fost absorbită prin fuziune și nu mai există independent.

Ce loc ocupă MATIADENT 2017 SRL în sectorul său?

MATIADENT 2017 SRL ocupă locul 9.947 din 10.990 firme active cu bilanț depus în CAEN 8623 (Activități de asistență stomatologică), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MATIADENT 2017 SRL față de firmele din același domeniu?

MATIADENT 2017 SRL este mai veche decât 67% dintre cele 13.780 firme active cu CAEN 8623.

Este MATIADENT 2017 SRL o firmă activă?

Nu — MATIADENT 2017 SRL a fost absorbită prin fuziune și nu mai există ca firmă independentă la data ultimei verificări.

Este MATIADENT 2017 SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare MATIADENT 2017 SRL (CUI 37292311) figura ca dizolvată prin fuziune, nu în insolvență. Firma a fost absorbită de alta, ceea ce e o operațiune obișnuită de restructurare, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în MATIADENT 2017 SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MATIADENT 2017 SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MATIADENT 2017 SRL plătitoare de TVA?

Nu, MATIADENT 2017 SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MATIADENT 2017 SRL?

În anul 2022, MATIADENT 2017 SRL a raportat o cifră de afaceri de 25.463 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MATIADENT 2017 SRL?

Firmoscop analizează MATIADENT 2017 SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Sănătate în Brașov →

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.