Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › RAFTUL BIO SRL

RAFTUL BIO SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Sector 4 Mun. Bucureşti
CUI 37325974 · J40/4588/2017
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RAFTUL BIO SRL
CUI 37325974
Nr. Reg. Comerțului J40/4588/2017
Sediu social Bld. Dimitrie Cantemir nr. 23, bl. 3, sc. 1, et. 5, ap. 21, CAMERA 2, Sector 4 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 40237
Telefon 0726314315

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

PETRE RODICA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 04.04.2017
CAEN2042 · Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RAFTUL BIO SRL după CUI 37325974 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
18.500 lei
-19.0% vs 2024
Profit net 2025
8.826 lei
-26.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă47.7%
Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 3.582 lei3.582 lei20172018: 28.934 lei29K lei20182019: 14.676 lei15K lei20192020: 6.287 lei6.287 lei20202021: 44.818 lei45K lei20212022: 85.691 lei86K lei20222023: 15.295 lei15K lei20232024: 22.855 lei23K lei20242025: 18.500 lei19K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 18.500 lei 8.826 lei
2024 22.855 lei 12.005 lei 1
2023 15.295 lei 10.588 lei 1
2022 85.691 lei -8.166 lei 1
2021 44.818 lei 1.125 lei 1
2020 6.287 lei 439 lei 1
2019 14.676 lei 415 lei 1
2018 28.934 lei 94 lei 1
2017 3.582 lei -1.468 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 31 zile+21 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 158 zile+22 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 47,71%−4,82 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 14,9%+10,03 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 6,71×−13,82 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,18×+0,13 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 97,35%−0,69 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 82,85%−10,41 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 85,1%−10,03 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,74× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 130,3%−34,9 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 205 din 283 firme active cu bilanț depus (CAEN 2042)
Vechime relativămai veche decât 69% dintre cele 571 firme active din sector
SectorCAEN 2042 · Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă) →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume5
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RAFTUL BIO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RAFTUL BIO SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RAFTUL BIO SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RAFTUL BIO SRL, cu sediul în Sector 4 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 37325974, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/4588/2017. Firma a fost înființată la data de 4 aprilie 2017 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă) (CAEN 2042).

La ultima verificare, RAFTUL BIO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 18.500 lei și un rezultat net de 8.826 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RAFTUL BIO SRL?

RAFTUL BIO SRL (CUI 37325974) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RAFTUL BIO SRL în sectorul său?

RAFTUL BIO SRL ocupă locul 205 din 283 firme active cu bilanț depus în CAEN 2042 (Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RAFTUL BIO SRL față de firmele din același domeniu?

RAFTUL BIO SRL este mai veche decât 69% dintre cele 571 firme active cu CAEN 2042.

Este RAFTUL BIO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare RAFTUL BIO SRL (CUI 37325974) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RAFTUL BIO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RAFTUL BIO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RAFTUL BIO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RAFTUL BIO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RAFTUL BIO SRL plătitoare de TVA?

Nu, RAFTUL BIO SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RAFTUL BIO SRL?

În anul 2025, RAFTUL BIO SRL a raportat o cifră de afaceri de 18.500 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RAFTUL BIO SRL?

Firmoscop analizează RAFTUL BIO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.