Sari la conținut
FirmoscopFirmeArad › CĂTĂLIN & VLAD SMART SRL

CĂTĂLIN & VLAD SMART SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Orş. Sebiş
CUI 37359730 · J02/572/2017
Verifică înainte Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneDatorii ANAF · 108K leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CĂTĂLIN & VLAD SMART SRL
CUI 37359730
Nr. Reg. Comerțului J02/572/2017
Sediu social Cal. Aradului nr. 24 A, Orş. Sebiş, jud. ARAD, 315700

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 07.04.2017
CAEN4391 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)108.459 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 108.459 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CĂTĂLIN & VLAD SMART SRL după CUI 37359730 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 52/100
Cifră de afaceri 2023
587.933 lei
+16.0% vs 2022
Profit net 2023
-184.268 lei
-2941.9% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă-31.3%
Față de sectorpeste 7% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 835 de firme din Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 11,8%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 76% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 908 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Datorii / capital9.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 787.702 lei788K lei20172018: 1.633.463 lei1,6 mil. lei20182019: 1.190.624 lei1,2 mil. lei20192020: 812.513 lei813K lei20202021: 640.104 lei640K lei20212022: 508.350 lei508K lei20222023: 587.933 lei588K lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 587.933 lei -184.268 lei 4
2022 508.350 lei 6.484 lei 5
2021 640.104 lei 11.943 lei 3
2020 812.513 lei 158.365 lei 4
2019 1.190.624 lei 132.658 lei 10
2018 1.633.463 lei 586.905 lei 12
2017 787.702 lei 411.934 lei 9

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2017–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 716 zile−162 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 454 zile−7 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -31,34%−32,62 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 82,73%+9,9 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,21×−0,16 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 9,07×+5,15 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -144,84%−146,92 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -13,21%−13,6 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 9,12%−9,44 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 146.983 lei+45.313 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,42×+0,12 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -22,01%−23,75 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 153 din 913 firme active cu bilanț depus (CAEN 4391)
Vechime relativămai veche decât 58% dintre cele 2.248 firme active din sector
SectorCAEN 4391 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2/572/2017 → J02/572/2017
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J02/572/2017 → J2/572/2017

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CĂTĂLIN & VLAD SMART SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CĂTĂLIN & VLAD SMART SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CĂTĂLIN & VLAD SMART SRL, cu sediul în Orş. Sebiş, are codul unic de înregistrare (CUI) 37359730, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J02/572/2017. Firma a fost înființată la data de 10 aprilie 2017 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN 4391).

La ultima verificare, CĂTĂLIN & VLAD SMART SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 108K lei. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 587.933 lei și un rezultat net de -184.268 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CĂTĂLIN & VLAD SMART SRL?

CĂTĂLIN & VLAD SMART SRL (CUI 37359730) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă CĂTĂLIN & VLAD SMART SRL în sectorul său?

CĂTĂLIN & VLAD SMART SRL ocupă locul 153 din 913 firme active cu bilanț depus în CAEN 4391 (Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CĂTĂLIN & VLAD SMART SRL față de firmele din același domeniu?

CĂTĂLIN & VLAD SMART SRL este mai veche decât 58% dintre cele 2.248 firme active cu CAEN 4391.

Este CĂTĂLIN & VLAD SMART SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CĂTĂLIN & VLAD SMART SRL (CUI 37359730) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CĂTĂLIN & VLAD SMART SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CĂTĂLIN & VLAD SMART SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are CĂTĂLIN & VLAD SMART SRL datorii la stat?

La ultima verificare, CĂTĂLIN & VLAD SMART SRL figura cu restanțe de 108.459 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în CĂTĂLIN & VLAD SMART SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CĂTĂLIN & VLAD SMART SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CĂTĂLIN & VLAD SMART SRL plătitoare de TVA?

Nu, CĂTĂLIN & VLAD SMART SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CĂTĂLIN & VLAD SMART SRL?

În anul 2023, CĂTĂLIN & VLAD SMART SRL a raportat o cifră de afaceri de 587.933 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CĂTĂLIN & VLAD SMART SRL?

Firmoscop analizează CĂTĂLIN & VLAD SMART SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.