Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › ELLYAN LUNFLOR SRL

ELLYAN LUNFLOR SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Sat Pantazi Com. Valea Călugărească
CUI 37379613 · J2017000780290
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ELLYAN LUNFLOR SRL
CUI 37379613
Nr. Reg. Comerțului J2017000780290
Sediu social PANTAZI nr. 184, Sat Pantazi Com. Valea Călugărească, jud. PRAHOVA, 107624
Telefon 0735469700

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

FLOREA MARIANA · administratorLUNCĂ GABRIEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 12.04.2017
CAEN1628 · Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ELLYAN LUNFLOR SRL după CUI 37379613 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 79/100
Cifră de afaceri 2023
5.764 lei
+28.0% vs 2022
Profit net 2023
-278 lei
-115.6% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă-4.8%
Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 1.867 lei1.867 lei20182019: 10.204 lei10K lei20192020: 7.346 lei7.346 lei20202021: 12.467 lei12K lei20212022: 4.508 lei4.508 lei20222023: 5.764 lei5.764 lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 5.764 lei -278 lei
2022 4.508 lei 1.779 lei
2021 12.467 lei 8.358 lei
2020 7.346 lei 4.992 lei
2019 10.204 lei 18.581 lei
2018 1.867 lei 17.670 lei
2017 14.517 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2017–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 506 zile+505 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -4,82%−44,28 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 33,57%+33,55 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,98×−4.129,08 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,51× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -1,76%−4,45 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -1,17%−3,86 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 66,43%−33,55 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,24×+0,17 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,27×+0,19 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1.368 zile−3.386 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -4,6%−27,65 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 299 din 333 firme active cu bilanț depus (CAEN 1628)
Vechime relativămai veche decât 70% dintre cele 674 firme active din sector
SectorCAEN 1628 · Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume47
Dintre care radiate (închise)20

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ELLYAN LUNFLOR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ELLYAN LUNFLOR SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ELLYAN LUNFLOR  SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ELLYAN LUNFLOR SRL, cu sediul în Sat Pantazi Com. Valea Călugărească, are codul unic de înregistrare (CUI) 37379613, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017000780290. Firma a fost înființată la data de 12 aprilie 2017 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite (CAEN 1628).

La ultima verificare, ELLYAN LUNFLOR SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 5.764 lei și un rezultat net de -278 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ELLYAN LUNFLOR SRL?

ELLYAN LUNFLOR SRL (CUI 37379613) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ELLYAN LUNFLOR SRL în sectorul său?

ELLYAN LUNFLOR SRL ocupă locul 299 din 333 firme active cu bilanț depus în CAEN 1628 (Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ELLYAN LUNFLOR SRL față de firmele din același domeniu?

ELLYAN LUNFLOR SRL este mai veche decât 70% dintre cele 674 firme active cu CAEN 1628.

Este ELLYAN LUNFLOR SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ELLYAN LUNFLOR SRL (CUI 37379613) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ELLYAN LUNFLOR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ELLYAN LUNFLOR SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ELLYAN LUNFLOR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ELLYAN LUNFLOR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ELLYAN LUNFLOR SRL plătitoare de TVA?

Nu, ELLYAN LUNFLOR SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ELLYAN LUNFLOR SRL?

În anul 2023, ELLYAN LUNFLOR SRL a raportat o cifră de afaceri de 5.764 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ELLYAN LUNFLOR SRL?

Firmoscop analizează ELLYAN LUNFLOR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.