Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › CRAMA LU' ESCU SRL

CRAMA LU' ESCU SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Mun. Codlea
CUI 37409129 · J08/888/2017
Fără probleme găsite Re-verificat · 24 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CRAMA LU' ESCU SRL
CUI 37409129
Nr. Reg. Comerțului J08/888/2017
Sediu social Str. Lungă nr. 97, spaţiul comercial IV, Mun. Codlea, jud. BRAŞOV, 505100

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 18.04.2017
CAEN5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CRAMA LU' ESCU SRL după CUI 37409129 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
321.799 lei
+61.0% vs 2024
Profit net 2025
24.639 lei
+37.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă7.7%
Față de sectorpeste 65% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 6.155 de firme din Baruri și alte activități de servire a băuturilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Datorii / capital0.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 52.247 lei52K lei20172018: 154.280 lei154K lei20182019: 102.625 lei103K lei20192020: 72.475 lei72K lei20202021: 210.288 lei210K lei20212022: 156.045 lei156K lei20222023: 201.890 lei202K lei20232024: 200.290 lei200K lei20242025: 321.799 lei322K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 321.799 lei 24.639 lei
2024 200.290 lei 17.888 lei
2023 201.890 lei 24.420 lei
2022 156.045 lei -20.015 lei
2021 210.288 lei 66.062 lei 1
2020 72.475 lei 12.872 lei
2019 102.625 lei 23.188 lei
2018 154.280 lei 25.564 lei 1
2017 52.247 lei 3.524 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 48 zile+22 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1 zi creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,66%−1,27 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 46,23%+35,23 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,16×−6,93 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,86×+0,74 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 49,81%+34,58 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 26,78%+13,22 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 53,77%−35,23 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 3,5×+1,98 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 11,28×+8,41 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 32 zile−95 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 11,27%−2,02 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.963 din 13.540 firme active cu bilanț depus (CAEN 5630)
Vechime relativămai veche decât 43% dintre cele 27.177 firme active din sector
SectorCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J8/888/2017 → J08/888/2017
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J08/888/2017 → J8/888/2017
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J8/888/2017 → J08/888/2017

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CRAMA LU' ESCU SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CRAMA LU' ESCU SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CRAMA LU' ESCU SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CRAMA LU' ESCU SRL, cu sediul în Mun. Codlea, are codul unic de înregistrare (CUI) 37409129, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J08/888/2017. Firma a fost înființată la data de 19 aprilie 2017 și are ca obiect principal de activitate Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN 5630).

La ultima verificare, CRAMA LU' ESCU SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 321.799 lei și un rezultat net de 24.639 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CRAMA LU' ESCU SRL?

CRAMA LU' ESCU SRL (CUI 37409129) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 24 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CRAMA LU' ESCU SRL în sectorul său?

CRAMA LU' ESCU SRL ocupă locul 2.963 din 13.540 firme active cu bilanț depus în CAEN 5630 (Baruri și alte activități de servire a băuturilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CRAMA LU' ESCU SRL față de firmele din același domeniu?

CRAMA LU' ESCU SRL este mai veche decât 43% dintre cele 27.177 firme active cu CAEN 5630.

Este CRAMA LU' ESCU SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CRAMA LU' ESCU SRL (CUI 37409129) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CRAMA LU' ESCU SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CRAMA LU' ESCU SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CRAMA LU' ESCU SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CRAMA LU' ESCU SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CRAMA LU' ESCU SRL plătitoare de TVA?

Nu, CRAMA LU' ESCU SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CRAMA LU' ESCU SRL?

În anul 2025, CRAMA LU' ESCU SRL a raportat o cifră de afaceri de 321.799 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CRAMA LU' ESCU SRL?

Firmoscop analizează CRAMA LU' ESCU SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Brașov →

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.