Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Satu Mare › MARILEN ICE SRL

MARILEN ICE SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Mun. Satu Mare
CUI 37468460 · J2017000442307
Verifică înainte Verificat la ANAF · 27 octombrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MARILEN ICE SRL
CUI 37468460
Nr. Reg. Comerțului J2017000442307
Sediu social CEAHLĂULUI nr. 2, sp.com.1, Municipiul Satu Mare, 440043
Telefon 0743100031

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Reprezentanți

LAZEA LIDIA NAOMI · administratorHALAS ILEANA ANDREA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN1052 · Fabricarea înghețatei
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 27 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 27 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MARILEN ICE SRL după CUI 37468460 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 48/100
Cifră de afaceri 2025
42.519 lei
-17,0% vs 2024
Profit net 2025
-15.079 lei
+72,3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-35.5%
Datorii / capital14.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 115.065 lei115K lei20192020: 19.855 lei20K lei20202021: 36.651 lei37K lei20212022: 87.656 lei88K lei20222023: 44.790 lei45K lei20232024: 50.961 lei51K lei20242025: 42.519 lei43K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 42.519 lei -15.079 lei 1
2024 50.961 lei -54.387 lei 1
2023 44.790 lei -34.403 lei 1
2022 87.656 lei -20.979 lei 1
2021 36.651 lei -37.335 lei 2
2020 19.855 lei -30.731 lei 2
2019 115.065 lei 39.310 lei 2
2018 — 167.169 lei 1
2017 — -8.501 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 641 de zile+160 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 160 de zile+126 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -35,46%+71,26 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 93,42%+16,65 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,07×−0,23 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 14,19×+10,89 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -286,46%−19,11 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -18,86%+43,25 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 6,58%−16,65 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 42.519 lei−8.442 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,53× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 8,4×−7,85 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 43 de zile+21 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -11,82%+39,81 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 204 din 269 de firme active cu bilanț depus (CAEN 1052)
Vechime relativămai veche decât 70% dintre cele 583 de firme active din sector
SectorCAEN 1052 · Fabricarea înghețatei →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MARILEN ICE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MARILEN ICE SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

MARILEN ICE SRL, cu sediul în Mun. Satu Mare, are codul unic de înregistrare (CUI) 37468460, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017000442307. Firma a fost înființată la data de 27 aprilie 2017 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea înghețatei (CAEN 1052).

La ultima verificare, MARILEN ICE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 42.519 lei și un rezultat net de -15.079 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MARILEN ICE SRL?

MARILEN ICE SRL (CUI 37468460) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 27 octombrie 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă MARILEN ICE SRL în sectorul său?

MARILEN ICE SRL ocupă locul 204 din 269 de firme active cu bilanț depus în CAEN 1052 (Fabricarea înghețatei), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MARILEN ICE SRL față de firmele din același domeniu?

MARILEN ICE SRL este mai veche decât 70% dintre cele 583 de firme active cu CAEN 1052.

Este MARILEN ICE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MARILEN ICE SRL (CUI 37468460) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MARILEN ICE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MARILEN ICE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MARILEN ICE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MARILEN ICE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MARILEN ICE SRL plătitoare de TVA?

Nu, MARILEN ICE SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MARILEN ICE SRL?

În anul 2025, MARILEN ICE SRL a raportat o cifră de afaceri de 42.519 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MARILEN ICE SRL?

Firmoscop analizează MARILEN ICE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Satu Mare

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Producție alimentară în Satu Mare →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 1052 din Satu Mare, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Satu Mare

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.