Sari la conținut
FirmoscopFirmeMaramureș › MIT GROUP S.R.L.

MIT GROUP S.R.L.

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Orş. Şomcuta Mare
CUI 37537659 · J2017000730240
Verifică înainte Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MIT GROUP S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO37537659
Nr. Reg. Comerțului J2017000730240
Sediu social Str. Nicolae Bălcescu nr. 150B, Orş. Şomcuta Mare, jud. MARAMUREŞ, 437335
Telefon 0740593791

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ŢINTA MARIUS-VASILE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 09.05.2017
CAEN4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MIT GROUP S.R.L. după CUI 37537659 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 45/100
Cifră de afaceri 2025
651.052 lei
-20.0% vs 2024
Profit net 2025
20.280 lei
+214.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă3.1%
Față de sectorpeste 49% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 2.186 de firme din Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,1%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 82% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.091 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 556.710 lei557K lei20192020: 372.169 lei372K lei20202021: 534.441 lei534K lei20212022: 1.400.882 lei1,4 mil. lei20222023: 956.862 lei957K lei20232024: 817.584 lei818K lei20242025: 651.052 lei651K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 651.052 lei 20.280 lei 3
2024 817.584 lei 6.446 lei 3
2023 956.862 lei 14.955 lei 7
2022 1.400.882 lei 42.474 lei 8
2021 534.441 lei 3.418 lei 8
2020 372.169 lei 6.977 lei 8
2019 556.710 lei 13.219 lei 14
2017 -31.991 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 261 zile+58 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 85 zile+29 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,11%+2,32 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 147,63%+1,48 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,68× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 6,42%+4,35 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -25,85%+6,89 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 217.017 lei−55.511 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,06×−0,57 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,3×−1,33 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 69 zile+14 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 3,94%+2,79 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

8,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 571 din 6.401 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 7.782 din 19.803 firme active cu bilanț depus (CAEN 4100)
Vechime relativămai veche decât 72% dintre cele 32.022 firme active din sector
SectorCAEN 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2024)5.624 lei

Cumpărători: Agentia de Plati si Interventie pentru Agricultura - Centrul judetean Maramures

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MIT GROUP S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MIT GROUP S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MIT GROUP S.R.L., cu sediul în Orş. Şomcuta Mare, are codul unic de înregistrare (CUI) 37537659, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017000730240. Firma a fost înființată la data de 9 mai 2017 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

La ultima verificare, MIT GROUP S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 651.052 lei și un rezultat net de 20.280 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MIT GROUP S.R.L.?

MIT GROUP S.R.L. (CUI 37537659) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă MIT GROUP S.R.L. în sectorul său?

MIT GROUP S.R.L. ocupă locul 7.782 din 19.803 firme active cu bilanț depus în CAEN 4100 (Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MIT GROUP S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MIT GROUP S.R.L. este mai veche decât 72% dintre cele 32.022 firme active cu CAEN 4100.

Este MIT GROUP S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare MIT GROUP S.R.L. (CUI 37537659) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MIT GROUP S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MIT GROUP S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MIT GROUP S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MIT GROUP S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MIT GROUP S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, MIT GROUP S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MIT GROUP S.R.L.?

În anul 2025, MIT GROUP S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 651.052 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MIT GROUP S.R.L.?

Firmoscop analizează MIT GROUP S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Maramureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Maramureș →

Mergi mai departe

Firme din Maramureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.