Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › JOURNEY'SZ SAN SRL

JOURNEY'SZ SAN SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Mun. Timişoara
CUI 37552152 · J2017001736359
Fără probleme găsite Re-verificat · 25 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire JOURNEY'SZ SAN SRL
Cod fiscal (CIF) RO37552152
Nr. Reg. Comerțului J2017001736359
Sediu social Str. Zimnicea nr. 2, CAMERA 1, Mun. Timişoara, 300317
Telefon 0744506773

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 11.05.2017
CAEN7990 · Alte servicii de rezervare și asistență turistică
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută JOURNEY'SZ SAN SRL după CUI 37552152 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 86/100
Cifră de afaceri 2025
101.396 lei
-6.0% vs 2024
Profit net 2025
35.944 lei
-21.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă35.4%
Față de sectorpeste 71% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 379 de firme din Alte servicii de rezervare și asistență turistică care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 15,1%.

Datorii / capital3.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 45.309 lei45K lei20172018: 104.493 lei104K lei20182019: 100.821 lei101K lei20192020: 24.709 lei25K lei20202021: 34.894 lei35K lei20212022: 44.695 lei45K lei20222023: 122.005 lei122K lei20232024: 107.707 lei108K lei20242025: 101.396 lei101K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 101.396 lei 35.944 lei
2024 107.707 lei 45.642 lei
2023 122.005 lei 72.287 lei
2022 44.695 lei 26.708 lei
2021 34.894 lei 12.256 lei
2020 24.709 lei 9.298 lei
2019 100.821 lei 24.780 lei
2018 104.493 lei 41.078 lei
2017 45.309 lei 34.972 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 466 zile+7 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 6 zile+2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 35,45%−6,93 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 78,16%+3,47 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,28×−0,06 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,58×+0,63 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,33%−0,13 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 21,7%−3,47 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 21,84%−3,47 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,61× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 9,22×−4,4 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 40 zile+13 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 72,83%−33,49 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 339 din 700 firme active cu bilanț depus (CAEN 7990)
Vechime relativămai veche decât 67% dintre cele 1.929 firme active din sector
SectorCAEN 7990 · Alte servicii de rezervare și asistență turistică →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 17 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J35/1736/2017 → J2017001736359

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru JOURNEY'SZ SAN SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți JOURNEY'SZ SAN SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru JOURNEY'SZ SAN SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

JOURNEY'SZ SAN SRL, cu sediul în Mun. Timişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 37552152, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017001736359. Firma a fost înființată la data de 11 mai 2017 și are ca obiect principal de activitate Alte servicii de rezervare și asistență turistică (CAEN 7990).

La ultima verificare, JOURNEY'SZ SAN SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 101.396 lei și un rezultat net de 35.944 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are JOURNEY'SZ SAN SRL?

JOURNEY'SZ SAN SRL (CUI 37552152) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 25 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă JOURNEY'SZ SAN SRL în sectorul său?

JOURNEY'SZ SAN SRL ocupă locul 339 din 700 firme active cu bilanț depus în CAEN 7990 (Alte servicii de rezervare și asistență turistică), după cifra de afaceri.

Cât de veche este JOURNEY'SZ SAN SRL față de firmele din același domeniu?

JOURNEY'SZ SAN SRL este mai veche decât 67% dintre cele 1.929 firme active cu CAEN 7990.

Este JOURNEY'SZ SAN SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare JOURNEY'SZ SAN SRL (CUI 37552152) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este JOURNEY'SZ SAN SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, JOURNEY'SZ SAN SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în JOURNEY'SZ SAN SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru JOURNEY'SZ SAN SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este JOURNEY'SZ SAN SRL plătitoare de TVA?

Da, JOURNEY'SZ SAN SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a JOURNEY'SZ SAN SRL?

În anul 2025, JOURNEY'SZ SAN SRL a raportat o cifră de afaceri de 101.396 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu JOURNEY'SZ SAN SRL?

Firmoscop analizează JOURNEY'SZ SAN SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Turism în Timiș →

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.