Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrăila › BESIX GRUP SRL

BESIX GRUP SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Mun. Brăila
CUI 37610210 · J2017000389093
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BESIX GRUP SRL
Cod fiscal (CIF) RO37610210
Nr. Reg. Comerțului J2017000389093
Sediu social Şos. Buzăului nr. 13A, CAM.201, Mun. Brăila

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 19.05.2017
CAEN4211 · Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BESIX GRUP SRL după CUI 37610210 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 94/100
Cifră de afaceri 2025
2.495.313 lei
-33.0% vs 2024
Profit net 2025
22.479 lei
-93.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.9%
Față de sectorpeste 24% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.822 de firme din Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 9,8%.

Mărime față de sector11 angajați · peste 70% din sector

Mediana sectorului: 4 angajați, din 1.922 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 20.268 lei20K lei20172018: 1.109.312 lei1,1 mil. lei20182019: 2.058.810 lei2,1 mil. lei20192020: 1.771.740 lei1,8 mil. lei20202021: 2.519.610 lei2,5 mil. lei20212022: 2.472.900 lei2,5 mil. lei20222023: 7.101.472 lei7,1 mil. lei20232024: 3.744.480 lei3,7 mil. lei20242025: 2.495.313 lei2,5 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.495.313 lei 22.479 lei 11
2024 3.744.480 lei 333.056 lei 4
2023 7.101.472 lei 3.193.198 lei 7
2022 2.472.900 lei 968.134 lei 43
2021 2.519.610 lei 576.950 lei 41
2020 1.771.740 lei 177.330 lei 39
2019 2.058.810 lei 9.768 lei 51
2018 1.109.312 lei 9.643 lei 38
2017 20.268 lei 1.914 lei 8

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 67 zile+37 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 80 zile+7 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,9%−7,99 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 19,76%+5,39 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,06×−1,9 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,25×+0,08 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 1,22%−17,02 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,98%−14,64 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 80,24%−5,39 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 226.847 lei−709.273 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,08×−0,68 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,16×−53,45 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 88 zile+82 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,89%−10,37 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 500 din 4.860 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 2,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 790 din 2.550 firme active cu bilanț depus (CAEN 4211)
Vechime relativămai veche decât 45% dintre cele 3.969 firme active din sector
SectorCAEN 4211 · Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)7
Valoare totală (2024–2025)7.759.755 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați3 · 20.584.659 lei

Autorități: CONSILIUL JUDETEAN BRAILA, U.A.T. JUDETUL BRAILA

SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 4 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J09/389/2017 → J2017000389093
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J9/389/2017 → J09/389/2017
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J09/389/2017 → J9/389/2017
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J9/389/2017 → J09/389/2017

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BESIX GRUP SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BESIX GRUP SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru BESIX GRUP SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BESIX GRUP SRL, cu sediul în Mun. Brăila, are codul unic de înregistrare (CUI) 37610210, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017000389093. Firma a fost înființată la data de 19 mai 2017 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor (CAEN 4211).

La ultima verificare, BESIX GRUP SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.495.313 lei și un rezultat net de 22.479 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BESIX GRUP SRL?

BESIX GRUP SRL (CUI 37610210) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă BESIX GRUP SRL în sectorul său?

BESIX GRUP SRL ocupă locul 790 din 2.550 firme active cu bilanț depus în CAEN 4211 (Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BESIX GRUP SRL față de firmele din același domeniu?

BESIX GRUP SRL este mai veche decât 45% dintre cele 3.969 firme active cu CAEN 4211.

Este BESIX GRUP SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare BESIX GRUP SRL (CUI 37610210) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BESIX GRUP SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BESIX GRUP SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BESIX GRUP SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BESIX GRUP SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BESIX GRUP SRL plătitoare de TVA?

Da, BESIX GRUP SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BESIX GRUP SRL?

În anul 2025, BESIX GRUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.495.313 lei și un număr mediu de 11 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BESIX GRUP SRL?

Firmoscop analizează BESIX GRUP SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Brăila

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brăila

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.