DUMI CARGO LOGISTIC SRL
Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.
Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.
Continuă cu Google — vezi raportul imediatsau cu emailul:
Îți trimitem un link de confirmare pe email — un click și gata, fără cod de tastat. Confirmarea îți creează un cont Firmoscop și înseamnă că accepți Termenii și Confidențialitatea. Poți scoate firma din listă oricând.
Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului
Date de facturare
Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.
Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 22 august 2026.
Reprezentanți
DUMITRU PETRICĂ · administratorVezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.
Identitate
Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 22 august 2026.
Ce am verificat și când
Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.
| Registrul Comerțului | În funcțiune | 22 august 2026 |
| Inactivitate fiscală (ANAF) | Nu figurează ca inactivă | 22 august 2026 |
| Insolvență (Registrul Comerțului) | Nicio procedură în snapshotul ONRC | 22 august 2026 |
| Dosare în instanță | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Buletinul Procedurilor de Insolvență | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Contracte publice (SEAP) | Nicio atribuire găsită pe acest CUI | 22 august 2026 |
| Modificări la Registrul Comerțului | Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare | 22 august 2026 |
| Gajuri și garanții (RNPM) | Nu avem încă datele — caută DUMI CARGO LOGISTIC SRL după CUI 37610997 | se verifică la cerere |
Bonitate financiară
Comparat cu 29.905 de firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,2%.
Mediana sectorului: 1 angajat, din 31.583 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.
Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.
Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.
Evoluție financiară
| An | Cifră de afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2025 | 1.367.540 lei | 365.133 lei | 5 |
| 2024 | 1.319.393 lei | 390.582 lei | 5 |
| 2023 | 1.222.511 lei | 410.992 lei | 4 |
| 2022 | 926.843 lei | 282.448 lei | 3 |
| 2021 | 492.410 lei | 112.395 lei | 3 |
| 2020 | 253.999 lei | 57.201 lei | 1 |
| 2019 | 208.137 lei | 56.749 lei | 1 |
| 2018 | 147.084 lei | 41.170 lei | 1 |
| 2017 | 63.456 lei | 14.787 lei | 1 |
Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.
Indicatori financiari
Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.
Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.
Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel
Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.
Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.
Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin
Poziția în sector
| Rang după cifra de afaceri | locul 8.479 din 45.286 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941) |
| Vechime relativă | mai veche decât 55% dintre cele 74.232 firme active din sector |
| Sector | CAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri → |
Grup de firme
Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.
Întreabă Firmoscop beta
Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.
Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.
Vezi raportul complet de risc pentru DUMI CARGO LOGISTIC SRL
Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.
Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.
Confirmarea îți creează un cont Firmoscop (accepți Termenii și Confidențialitatea) și pune firma sub urmărire — te anunțăm gratuit dacă verdictul se schimbă. Poți renunța oricând.
Reprezinți DUMI CARGO LOGISTIC SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.
Obligații fiscale recurente
Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.
Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →
Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.
Mulțumim că ai trecut pe la noi
Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:
Ți-a fost de folos pagina asta?
Verifică altă firmă
Despre firmă
DUMI CARGO LOGISTIC SRL, cu sediul în Sat Ulmeni Com. Ulmeni, are codul unic de înregistrare (CUI) 37610997, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J10/631/2017. Firma a fost înființată la data de 19 mai 2017 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).
La ultima verificare, DUMI CARGO LOGISTIC SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.367.540 lei și un rezultat net de 365.133 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 22 august 2026.
Întrebări frecvente
Ce verdict are DUMI CARGO LOGISTIC SRL?
DUMI CARGO LOGISTIC SRL (CUI 37610997) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 22 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.
Ce loc ocupă DUMI CARGO LOGISTIC SRL în sectorul său?
DUMI CARGO LOGISTIC SRL ocupă locul 8.479 din 45.286 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.
Cât de veche este DUMI CARGO LOGISTIC SRL față de firmele din același domeniu?
DUMI CARGO LOGISTIC SRL este mai veche decât 55% dintre cele 74.232 firme active cu CAEN 4941.
Este DUMI CARGO LOGISTIC SRL o firmă activă?
Da, la ultima verificare DUMI CARGO LOGISTIC SRL (CUI 37610997) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.
Este DUMI CARGO LOGISTIC SRL în insolvență?
Nu — la ultima verificare, DUMI CARGO LOGISTIC SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.
Pot avea încredere în DUMI CARGO LOGISTIC SRL?
Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DUMI CARGO LOGISTIC SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.
Este DUMI CARGO LOGISTIC SRL plătitoare de TVA?
Da, DUMI CARGO LOGISTIC SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.
Care este cifra de afaceri a DUMI CARGO LOGISTIC SRL?
În anul 2025, DUMI CARGO LOGISTIC SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.367.540 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DUMI CARGO LOGISTIC SRL?
Firmoscop analizează DUMI CARGO LOGISTIC SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.
Cele mai mari firme din același domeniu, în Buzău
Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.
- LUSCAN COM SRL · Mun. Buzău · CA 379.687.049 lei
- VLADROM SRL · Sat Breaza Com. Breaza · CA 167.341.883 lei
- TRANS TOMICRIS SRL · Sat Pârjoleşti Com. Pârscov · CA 59.971.268 lei
- LUSCAN SPEDITION S.R.L. · Mun. Buzău · CA 51.073.335 lei
- JIMENACRIS LOGISTIC SRL · Mun. Buzău · CA 35.396.193 lei
- ANDRUTA TRANS SRL · Sat Nişcov Com. Verneşti · CA 31.932.707 lei
Mergi mai departe
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 22 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.