Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › URBALENDAR SRL

URBALENDAR SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 37623415 · J2017007491409
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire URBALENDAR SRL
Cod fiscal (CIF) RO37623415
Nr. Reg. Comerțului J2017007491409
Sediu social Str. Banul Antonache nr. 40-44, et. 1, BIROUL NR MRSF 14, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

GHIORGHICĂ ANCA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 22.05.2017
CAEN8230 · Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută URBALENDAR SRL după CUI 37623415 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
2.065.221 lei
+159.0% vs 2023
Profit net 2024
467.593 lei
+1595.8% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă22.6%
Față de sectorpeste 73% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 11.887 de firme din Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 8,2%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 95% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 11.763 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 171.342 lei171K lei20202021: 119.464 lei119K lei20212022: 356.568 lei357K lei20222023: 796.573 lei797K lei20232024: 2.065.221 lei2,1 mil. lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 2.065.221 lei 467.593 lei 5
2023 796.573 lei 27.574 lei 4
2022 356.568 lei -29.663 lei 2
2021 119.464 lei -28.560 lei 2
2020 171.342 lei 25.920 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2020–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 55 zile−139 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 99 zile−77 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 22,64%+19,18 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 39,4%−58,88 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,54×+1,52 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,65×−56,53 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 98,44%−273,18 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 59,65%+53,26 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 60,6%+58,88 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 413.044 lei+213.901 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,63×+0,78 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 33,9%+29,25 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 151 din 2.283 firme active cu bilanț depus (CAEN 8230)
Vechime relativămai veche decât 67% dintre cele 4.377 firme active din sector
SectorCAEN 8230 · Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru URBALENDAR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți URBALENDAR SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru URBALENDAR SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

URBALENDAR SRL, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 37623415, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017007491409. Firma a fost înființată la data de 22 mai 2017 și are ca obiect principal de activitate Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor (CAEN 8230).

La ultima verificare, URBALENDAR SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 2.065.221 lei și un rezultat net de 467.593 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are URBALENDAR SRL?

URBALENDAR SRL (CUI 37623415) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă URBALENDAR SRL în sectorul său?

URBALENDAR SRL ocupă locul 151 din 2.283 firme active cu bilanț depus în CAEN 8230 (Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este URBALENDAR SRL față de firmele din același domeniu?

URBALENDAR SRL este mai veche decât 67% dintre cele 4.377 firme active cu CAEN 8230.

Este URBALENDAR SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare URBALENDAR SRL (CUI 37623415) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este URBALENDAR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, URBALENDAR SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în URBALENDAR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru URBALENDAR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este URBALENDAR SRL plătitoare de TVA?

Da, URBALENDAR SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a URBALENDAR SRL?

În anul 2024, URBALENDAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.065.221 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu URBALENDAR SRL?

Firmoscop analizează URBALENDAR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.