Sari la conținut
FirmoscopFirmeIalomița › UNIREA 99 S.R.L.

UNIREA 99 S.R.L.

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Orş. Ţăndărei
CUI 37642999 · J2017000292210
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire UNIREA 99 S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO37642999
Nr. Reg. Comerțului J2017000292210
Sediu social Şos. Bucureşti nr. 198, Restaurant Unirea, Orş. Ţăndărei, jud. IALOMIŢA

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BALEA MARIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 24.05.2017
CAEN1072 · Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută UNIREA 99 S.R.L. după CUI 37642999 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 60/100
Cifră de afaceri 2025
865.366 lei
0.0% vs 2024
Profit net 2025
-126.717 lei
-275.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-14.6%
Față de sectorpeste 13% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 288 de firme din Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,2%.

Mărime față de sector7 angajați · peste 62% din sector

Mediana sectorului: 4 angajați, din 317 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital7.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 537.559 lei538K lei20172018: 1.026.131 lei1,0 mil. lei20182019: 1.261.912 lei1,3 mil. lei20192021: 1.023.185 lei1,0 mil. lei20212022: 1.163.851 lei1,2 mil. lei20222023: 1.194.895 lei1,2 mil. lei20232024: 866.743 lei867K lei20242025: 865.366 lei865K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 865.366 lei -126.717 lei 7
2024 866.743 lei -33.727 lei 7
2023 1.194.895 lei 196.199 lei 7
2022 1.163.851 lei 176.905 lei 10
2021 1.023.185 lei 43.353 lei 11
2019 1.261.912 lei 131.512 lei 11
2018 1.026.131 lei 3.341 lei 12
2017 537.559 lei 18.531 lei 10

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 497 zile+416 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 371 zile+300 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -14,64%−10,75 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 90,16%+60,76 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,11×−2,29 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 7,73×+7,31 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -83,23%−75,93 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -9,7%−4,55 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 11,66%−58,94 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 123.624 lei−196 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,66×−0,66 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 20,51×−9,95 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 18 zile+6 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -6,14%−5,48 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 144 din 441 firme active cu bilanț depus (CAEN 1072)
Vechime relativămai veche decât 50% dintre cele 839 firme active din sector
SectorCAEN 1072 · Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru UNIREA 99 S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți UNIREA 99 S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru UNIREA 99 S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

UNIREA 99 S.R.L., cu sediul în Orş. Ţăndărei, are codul unic de înregistrare (CUI) 37642999, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017000292210. Firma a fost înființată la data de 24 mai 2017 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie (CAEN 1072).

La ultima verificare, UNIREA 99 S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 865.366 lei și un rezultat net de -126.717 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are UNIREA 99 S.R.L.?

UNIREA 99 S.R.L. (CUI 37642999) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă UNIREA 99 S.R.L. în sectorul său?

UNIREA 99 S.R.L. ocupă locul 144 din 441 firme active cu bilanț depus în CAEN 1072 (Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este UNIREA 99 S.R.L. față de firmele din același domeniu?

UNIREA 99 S.R.L. este mai veche decât 50% dintre cele 839 firme active cu CAEN 1072.

Este UNIREA 99 S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare UNIREA 99 S.R.L. (CUI 37642999) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este UNIREA 99 S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, UNIREA 99 S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în UNIREA 99 S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru UNIREA 99 S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este UNIREA 99 S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, UNIREA 99 S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a UNIREA 99 S.R.L.?

În anul 2025, UNIREA 99 S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 865.366 lei și un număr mediu de 7 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu UNIREA 99 S.R.L.?

Firmoscop analizează UNIREA 99 S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ialomiţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Producție alimentară în Ialomița →

Mergi mai departe

Firme din Ialomița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.