Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › UNIC LIGHT S.R.L.

UNIC LIGHT S.R.L.

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Orş. Popeşti-Leordeni
CUI 37662139 · J2017002571234
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire UNIC LIGHT S.R.L.
CUI 37662139
Nr. Reg. Comerțului J2017002571234
Sediu social Str. Solstiţiului nr. 10, bl. 1, et. 4, ap. 30, Orş. Popeşti-Leordeni, jud. ILFOV, 77160

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CRĂESCU FLORIN-ADI · administratorDIMOFTE MIRELA-LOREDANA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 26.05.2017
CAEN7420 · Activități fotografice
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută UNIC LIGHT S.R.L. după CUI 37662139 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2025
1.500 lei
-32.0% vs 2024
Profit net 2025
-316 lei
-259.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-21.1%
Datorii / capital2.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 10.540 lei11K lei20172018: 13.714 lei14K lei20182019: 25.300 lei25K lei20192020: 4.509 lei4.509 lei20202024: 2.191 lei2.191 lei20242025: 1.500 lei1.500 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.500 lei -316 lei
2024 2.191 lei 198 lei
2023 0 lei
2022 -414 lei
2021 0 lei
2020 4.509 lei 4.349 lei
2019 25.300 lei 18.184 lei
2018 13.714 lei 10.454 lei 0
2017 10.540 lei 7.761 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 66 zile+43 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -21,07%−30,11 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 68,96%+45 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,45×−2,72 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,22×+1,9 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -259,02%−304,23 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -80,41%−114,79 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 31,04%−45 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 3,82× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -17,19%−31,3 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4.376 din 4.923 firme active cu bilanț depus (CAEN 7420)
Vechime relativămai veche decât 67% dintre cele 12.516 firme active din sector
SectorCAEN 7420 · Activități fotografice →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Oraş Popeşti Leordeni → Orş. Popeşti-Leordeni

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru UNIC LIGHT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți UNIC LIGHT S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru UNIC LIGHT S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

UNIC LIGHT S.R.L., cu sediul în Orş. Popeşti-Leordeni, are codul unic de înregistrare (CUI) 37662139, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017002571234. Firma a fost înființată la data de 29 mai 2017 și are ca obiect principal de activitate Activități fotografice (CAEN 7420).

La ultima verificare, UNIC LIGHT S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.500 lei și un rezultat net de -316 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are UNIC LIGHT S.R.L.?

UNIC LIGHT S.R.L. (CUI 37662139) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă UNIC LIGHT S.R.L. în sectorul său?

UNIC LIGHT S.R.L. ocupă locul 4.376 din 4.923 firme active cu bilanț depus în CAEN 7420 (Activități fotografice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este UNIC LIGHT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

UNIC LIGHT S.R.L. este mai veche decât 67% dintre cele 12.516 firme active cu CAEN 7420.

Este UNIC LIGHT S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare UNIC LIGHT S.R.L. (CUI 37662139) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este UNIC LIGHT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, UNIC LIGHT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în UNIC LIGHT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru UNIC LIGHT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este UNIC LIGHT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, UNIC LIGHT S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a UNIC LIGHT S.R.L.?

În anul 2025, UNIC LIGHT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.500 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu UNIC LIGHT S.R.L.?

Firmoscop analizează UNIC LIGHT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.