Sari la conținut
FirmoscopFirmeGiurgiu › DICON MID CONSTRUCT SRL

DICON MID CONSTRUCT SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Sat Adunaţii-Copăceni Com. Adunaţii-Copăceni
CUI 37683522 · J52/435/2017
Fără probleme găsite Re-verificat · 25 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DICON MID CONSTRUCT SRL
Cod fiscal (CIF) RO37683522
Nr. Reg. Comerțului J52/435/2017
Sediu social Şos. Victoriei nr. 52, CAMERA 1, Sat Adunaţii-Copăceni Com. Adunaţii-Copăceni, jud. GIURGIU, 87005
Telefon 0723611637

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

NICULAE COSTIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.05.2017
CAEN4110 · Dezvoltare (promovare) imobiliară
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DICON MID CONSTRUCT SRL după CUI 37683522 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
490.516 lei
-19.0% vs 2024
Profit net 2025
-74.534 lei
-142.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-15.2%
Față de sectorpeste 21% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 3.176 de firme din Dezvoltare (promovare) imobiliară care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,5%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 46% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 3.981 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 320.126 lei320K lei20172018: 285.772 lei286K lei20182019: 707.662 lei708K lei20192020: 1.152.619 lei1,2 mil. lei20202022: 524.704 lei525K lei20222024: 603.302 lei603K lei20242025: 490.516 lei491K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 490.516 lei -74.534 lei 1
2024 603.302 lei 174.127 lei 2
2023 0 lei
2022 524.704 lei 10.744 lei 2
2020 1.152.619 lei 10.453 lei 1
2019 707.662 lei 401.401 lei 1
2018 285.772 lei 146.516 lei 2
2017 320.126 lei 277.562 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 275 zile+100 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 807 zile+136 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -15,2%−44,06 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 27,08%+5,84 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,69×−1,02 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,37×+0,1 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -7,48%−23,74 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -5,46%−18,27 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 72,92%−5,85 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 490.516 lei+188.865 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,36×−0,08 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 17,01× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 21 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -11,01%−55,88 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 732 din 2.330 firme active cu bilanț depus (CAEN 4110)
Vechime relativămai veche decât 48% dintre cele 5.583 firme active din sector
SectorCAEN 4110 · Dezvoltare (promovare) imobiliară →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)3
Valoare totală (2024)3.651.776 lei

Autorități: Sector 5 (Primaria Sectorului 5 Bucuresti)

Achiziții directe (SEAP)5
Valoare totală (2025)672.000 lei

Cumpărători: COMUNA LUPSANU, Comuna Lehliu (Primaria Comunei Lehliu)

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DICON MID CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DICON MID CONSTRUCT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DICON MID CONSTRUCT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DICON MID CONSTRUCT SRL, cu sediul în Sat Adunaţii-Copăceni Com. Adunaţii-Copăceni, are codul unic de înregistrare (CUI) 37683522, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J52/435/2017. Firma a fost înființată la data de 31 mai 2017 și are ca obiect principal de activitate Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN 4110).

La ultima verificare, DICON MID CONSTRUCT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 490.516 lei și un rezultat net de -74.534 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DICON MID CONSTRUCT SRL?

DICON MID CONSTRUCT SRL (CUI 37683522) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 25 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DICON MID CONSTRUCT SRL în sectorul său?

DICON MID CONSTRUCT SRL ocupă locul 732 din 2.330 firme active cu bilanț depus în CAEN 4110 (Dezvoltare (promovare) imobiliară), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DICON MID CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

DICON MID CONSTRUCT SRL este mai veche decât 48% dintre cele 5.583 firme active cu CAEN 4110.

Este DICON MID CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DICON MID CONSTRUCT SRL (CUI 37683522) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DICON MID CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DICON MID CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DICON MID CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DICON MID CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DICON MID CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, DICON MID CONSTRUCT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DICON MID CONSTRUCT SRL?

În anul 2025, DICON MID CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 490.516 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DICON MID CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează DICON MID CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Giurgiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Giurgiu →

Mergi mai departe

Firme din Giurgiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.