Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Galați › CENTO GIOIELLI SRL

CENTO GIOIELLI SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Mun. Tecuci
CUI 37697692 · J2017000924177
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 27 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CENTO GIOIELLI SRL
Cod fiscal (CIF) RO37697692
Nr. Reg. Comerțului J2017000924177
Sediu social GHEORGHE PETRAŞCU nr. 42, bl. E4, sc. 2, et. 2, ap. 28, Municipiul Tecuci, jud. Galaţi, 805300

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Reprezentanți

CĂRĂUŞ TANŢA · administrator

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4777 · Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 27 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 27 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CENTO GIOIELLI SRL după CUI 37697692 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.115.077 lei
0,0% vs 2024
Profit net 2025
60.895 lei
-30,5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.5%
Față de sectorpeste 44% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 725 de firme din Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 7,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 26% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 724 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 108.429 lei108K lei20172018: 493.801 lei494K lei20182019: 646.464 lei646K lei20192020: 717.352 lei717K lei20202021: 916.889 lei917K lei20212022: 986.865 lei987K lei20222023: 1.053.617 lei1,1 mil. lei20232024: 1.113.677 lei1,1 mil. lei20242025: 1.115.077 lei1,1 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.115.077 lei 60.895 lei 1
2024 1.113.677 lei 87.602 lei 1
2023 1.053.617 lei 115.018 lei 1
2022 986.865 lei 197.815 lei 1
2021 916.889 lei 133.175 lei 1
2020 717.352 lei 143.967 lei 1
2019 646.464 lei 136.935 lei 1
2018 493.801 lei 131.135 lei —
2017 108.429 lei 3.096 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 275 de zile+5 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,46%−2,41 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 65,38%−2,78 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,53×+0,06 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,89×−0,25 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 13,67%−9,1 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 4,73%−2,52 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 34,62%+2,78 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.115.077 lei+1.400 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,87×−0,05 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,95×−0,13 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 383 de zile+46 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 8,3%−2,91 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 253 din 1.265 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4777)
Vechime relativămai veche decât 50% dintre cele 1.952 de firme active din sector
SectorCAEN 4777 · Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CENTO GIOIELLI SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CENTO GIOIELLI SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

CENTO GIOIELLI SRL, cu sediul în Mun. Tecuci, are codul unic de înregistrare (CUI) 37697692, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017000924177. Firma a fost înființată la data de 6 iunie 2017 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate (CAEN 4777).

La ultima verificare, CENTO GIOIELLI SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.115.077 lei și un rezultat net de 60.895 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CENTO GIOIELLI SRL?

CENTO GIOIELLI SRL (CUI 37697692) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 27 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CENTO GIOIELLI SRL în sectorul său?

CENTO GIOIELLI SRL ocupă locul 253 din 1.265 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4777 (Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CENTO GIOIELLI SRL față de firmele din același domeniu?

CENTO GIOIELLI SRL este mai veche decât 50% dintre cele 1.952 de firme active cu CAEN 4777.

Este CENTO GIOIELLI SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CENTO GIOIELLI SRL (CUI 37697692) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CENTO GIOIELLI SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CENTO GIOIELLI SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CENTO GIOIELLI SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CENTO GIOIELLI SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CENTO GIOIELLI SRL plătitoare de TVA?

Da, CENTO GIOIELLI SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CENTO GIOIELLI SRL?

În anul 2025, CENTO GIOIELLI SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.115.077 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CENTO GIOIELLI SRL?

Firmoscop analizează CENTO GIOIELLI SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Galaţi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Galați →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4777 din Galați, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Galați

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.