Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › NEXTIL INSTAL SRL

NEXTIL INSTAL SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 37737169 · J2017003554124
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneDatorii ANAF · 260K leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NEXTIL INSTAL SRL
Cod fiscal (CIF) RO37737169
Nr. Reg. Comerțului J2017003554124
Sediu social Str. Theodor Pallady nr. 3B, ap. 1, Mun. Cluj-Napoca

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

HODIȘAN ȘTEFAN LIVIU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 12.06.2017
CAEN4324 · Alte lucrări de instalații pentru construcții
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)259.502 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 259.502 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NEXTIL INSTAL SRL după CUI 37737169 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 84/100
Cifră de afaceri 2025
616.501 lei
+32.0% vs 2024
Profit net 2025
174.838 lei
+1142.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă28.4%
Față de sectorpeste 66% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 887 de firme din Alte lucrări de instalații pentru construcții care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 15,5%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 79% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 911 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital4.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 0 lei0 lei20172018: 5.472 lei5.472 lei20182019: 418.767 lei419K lei20192020: 0 lei0 lei20202021: 1.000 lei1.000 lei20212022: 52.000 lei52K lei20222023: 120.420 lei120K lei20232024: 465.975 lei466K lei20242025: 616.501 lei617K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 616.501 lei 174.838 lei 5
2024 465.975 lei 14.072 lei 5
2023 120.420 lei 1.824 lei 1
2022 52.000 lei 119.938 lei 1
2021 1.000 lei -58.672 lei 5
2020 0 lei -76.996 lei 3
2019 418.767 lei 287.320 lei 5
2018 5.472 lei -31.977 lei 3
2017 0 lei -566 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.044 zile−494 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 296 zile−40 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 28,36%+25,34 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 35,45%+1,29 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,82×−0,11 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 4,09×−3,58 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 40,6%+35,1 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 3,52%+3,28 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 8,66%+4,21 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 123.300 lei+30.105 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,12× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 364,58× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 17,69%+16,3 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 205 din 477 firme active cu bilanț depus (CAEN 4324)
Vechime relativămai veche decât 57% dintre cele 624 firme active din sector
SectorCAEN 4324 · Alte lucrări de instalații pentru construcții →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NEXTIL INSTAL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NEXTIL INSTAL SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru NEXTIL INSTAL SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NEXTIL INSTAL SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 37737169, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017003554124. Firma a fost înființată la data de 12 iunie 2017 și are ca obiect principal de activitate Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN 4324).

La ultima verificare, NEXTIL INSTAL SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 260K lei. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 616.501 lei și un rezultat net de 174.838 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NEXTIL INSTAL SRL?

NEXTIL INSTAL SRL (CUI 37737169) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă NEXTIL INSTAL SRL în sectorul său?

NEXTIL INSTAL SRL ocupă locul 205 din 477 firme active cu bilanț depus în CAEN 4324 (Alte lucrări de instalații pentru construcții), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NEXTIL INSTAL SRL față de firmele din același domeniu?

NEXTIL INSTAL SRL este mai veche decât 57% dintre cele 624 firme active cu CAEN 4324.

Este NEXTIL INSTAL SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare NEXTIL INSTAL SRL (CUI 37737169) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NEXTIL INSTAL SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NEXTIL INSTAL SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are NEXTIL INSTAL SRL datorii la stat?

La ultima verificare, NEXTIL INSTAL SRL figura cu restanțe de 259.502 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în NEXTIL INSTAL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NEXTIL INSTAL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NEXTIL INSTAL SRL plătitoare de TVA?

Da, NEXTIL INSTAL SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NEXTIL INSTAL SRL?

În anul 2025, NEXTIL INSTAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 616.501 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NEXTIL INSTAL SRL?

Firmoscop analizează NEXTIL INSTAL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.