Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › PROFI PAINTS GROUP S.R.L.

PROFI PAINTS GROUP S.R.L.

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Sat Valea Lupului Com. Valea Lupului
CUI 37776150 · J2017001827226
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PROFI PAINTS GROUP S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO37776150
Nr. Reg. Comerțului J2017001827226
Sediu social Str. Teilor nr. 33A, camera 2, Sat Valea Lupului Com. Valea Lupului, jud. IAŞI, 707410
Telefon 0752064641

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MANOLACHE LAURA GABRIELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.06.2017
CAEN4685 · Comerț cu ridicata al produselor chimice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PROFI PAINTS GROUP S.R.L. după CUI 37776150 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 67/100
Cifră de afaceri 2025
14.177.323 lei
+25.0% vs 2024
Profit net 2025
504.402 lei
-5.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă3.6%
Față de sectorpeste 44% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 778 de firme din Comerț cu ridicata al produselor chimice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,6%.

Mărime față de sector6 angajați · peste 75% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 749 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital38.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 9.452 lei9.452 lei20172018: 1.204.237 lei1,2 mil. lei20182019: 2.507.646 lei2,5 mil. lei20192020: 2.875.879 lei2,9 mil. lei20202021: 3.374.848 lei3,4 mil. lei20212022: 3.861.871 lei3,9 mil. lei20222023: 12.140.049 lei12 mil. lei20232024: 11.345.965 lei11 mil. lei20242025: 14.177.323 lei14 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 14.177.323 lei 504.402 lei 6
2024 11.345.965 lei 532.472 lei 6
2023 12.140.049 lei 778.325 lei 5
2022 3.861.871 lei 478.680 lei 5
2021 3.374.848 lei 155.968 lei 9
2020 2.875.879 lei 185.145 lei 11
2019 2.507.646 lei 281.629 lei 9
2018 1.204.237 lei 280.408 lei 3
2017 9.452 lei -4.919 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 498 zile+291 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 376 zile+250 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,56%−1,13 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 97,46%+10,04 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,03×−0,11 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 38,36×+31,41 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,95%+42,41 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,54%−4,7 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 2,54%−10,04 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 2.362.887 lei+471.893 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,71×−0,83 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,28×+0,36 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 85 zile−8 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,37%−1,45 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 160 din 651 firme active cu bilanț depus (CAEN 4685)
Vechime relativămai veche decât 44% dintre cele 820 firme active din sector
SectorCAEN 4685 · Comerț cu ridicata al produselor chimice →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)7
Valoare totală (2025–2026)17.631 lei

Cumpărători: SOCIETATEA DE REPARATII LOCOMOTIVE C.F.R. S.C.R.L. BRASOV S.A.

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PROFI PAINTS GROUP S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PROFI PAINTS GROUP S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PROFI PAINTS GROUP S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PROFI PAINTS GROUP S.R.L., cu sediul în Sat Valea Lupului Com. Valea Lupului, are codul unic de înregistrare (CUI) 37776150, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017001827226. Firma a fost înființată la data de 16 iunie 2017 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al produselor chimice (CAEN 4685).

La ultima verificare, PROFI PAINTS GROUP S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 14.177.323 lei și un rezultat net de 504.402 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PROFI PAINTS GROUP S.R.L.?

PROFI PAINTS GROUP S.R.L. (CUI 37776150) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PROFI PAINTS GROUP S.R.L. în sectorul său?

PROFI PAINTS GROUP S.R.L. ocupă locul 160 din 651 firme active cu bilanț depus în CAEN 4685 (Comerț cu ridicata al produselor chimice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PROFI PAINTS GROUP S.R.L. față de firmele din același domeniu?

PROFI PAINTS GROUP S.R.L. este mai veche decât 44% dintre cele 820 firme active cu CAEN 4685.

Este PROFI PAINTS GROUP S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare PROFI PAINTS GROUP S.R.L. (CUI 37776150) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PROFI PAINTS GROUP S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PROFI PAINTS GROUP S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PROFI PAINTS GROUP S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PROFI PAINTS GROUP S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PROFI PAINTS GROUP S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, PROFI PAINTS GROUP S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PROFI PAINTS GROUP S.R.L.?

În anul 2025, PROFI PAINTS GROUP S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 14.177.323 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PROFI PAINTS GROUP S.R.L.?

Firmoscop analizează PROFI PAINTS GROUP S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.