Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › SARTOROM IMPEX SRL

SARTOROM IMPEX SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Sector 5 Mun. Bucureşti
CUI 378562 · J1991015959407
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SARTOROM IMPEX SRL
Cod fiscal (CIF) RO378562
Nr. Reg. Comerțului J1991015959407
Sediu social Şos. Bucureşti-Măgurele nr. 232, Sector 5 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 0744568438

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BITTENBINDER CARMEN YVONNE · administrator

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 22.10.2014
CAEN4664 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SARTOROM IMPEX SRL după CUI 378562 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
32.787.763 lei
-12.0% vs 2024
Profit net 2025
416.618 lei
-16.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.3%
Față de sectorpeste 23% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.630 de firme din Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 8,3%.

Mărime față de sector53 angajați · peste 98% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.577 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 25.742.651 lei20142015: 33.016.238 lei20152016: 22.887.682 lei20162017: 24.246.483 lei20172018: 25.245.141 lei20182019: 28.879.887 lei20192020: 26.041.644 lei20202021: 34.410.593 lei20212022: 35.780.726 lei20222023: 37.471.461 lei20232024: 37.444.296 lei20242025: 32.787.763 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 32.787.763 lei 416.618 lei 53
2024 37.444.296 lei 495.803 lei 50
2023 37.471.461 lei 2.141.103 lei 48
2022 35.780.726 lei 2.678.490 lei 42
2021 34.410.593 lei 3.532.576 lei 41
2020 26.041.644 lei 2.305.094 lei 43
2019 28.879.887 lei 2.058.758 lei 40
2018 25.245.141 lei 2.452.615 lei 35
2017 24.246.483 lei 1.962.058 lei 33
2016 22.887.682 lei 828.554 lei 32
2015 33.016.238 lei 2.273.317 lei 32
2014 25.742.651 lei 1.646.769 lei 29
2013 17.814.230 lei 369.014 lei
2012 19.483.953 lei 730.244 lei 27
2011 18.590.858 lei 1.233.202 lei 26
2010 11.429.516 lei 262.577 lei 26
2009 10.698.372 lei 153.695 lei 26
2008 17.078.950 lei 441.667 lei 28

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50nuda

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 49 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 62 zile−12 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,27%−0,05 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 17,27%−2,19 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,79×+0,65 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,21× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 1,99%−0,38 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,64%−0,28 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 82,31%+1,61 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 618.637 lei−130.249 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,29×−0,16 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,88×+0,54 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 53 zile−5 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,65%+0,06 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 91 din 1.405 firme active cu bilanț depus (CAEN 4664)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 1.717 firme active din sector
SectorCAEN 4664 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)4
Valoare totală (2025–2026)991.620 lei

Autorități: INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE DEZVOLTARE PENTRU TEHNOLOGII IZOTOPICE SI MOLECULARE, Institutul National al Patrimoniului, Universitatea Stefan cel Mare Suceava

Achiziții directe (SEAP)232
Valoare totală (2024–2026)2.171.650 lei

Cumpărători: INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU TEHNOLOGII CRIOGENICE SI IZOTOPICE - ICSI RM. VALCEA, INCDA FUNDULEA, INSTITUTUL PENTRU CONTROLUL PRODUSELOR BIOLOGICE SI MEDICAMENTELOR DE UZ VETERINAR

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 22.10.2014
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 22.10.2014 → funcțiune

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SARTOROM IMPEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SARTOROM IMPEX SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SARTOROM IMPEX SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SARTOROM IMPEX SRL, cu sediul în Sector 5 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 378562, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1991015959407. Firma a fost înființată la data de 9 decembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (CAEN 4664).

La ultima verificare, SARTOROM IMPEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 32.787.763 lei și un rezultat net de 416.618 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SARTOROM IMPEX SRL?

SARTOROM IMPEX SRL (CUI 378562) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SARTOROM IMPEX SRL în sectorul său?

SARTOROM IMPEX SRL ocupă locul 91 din 1.405 firme active cu bilanț depus în CAEN 4664 (Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SARTOROM IMPEX SRL față de firmele din același domeniu?

SARTOROM IMPEX SRL este mai veche decât 98% dintre cele 1.717 firme active cu CAEN 4664.

Este SARTOROM IMPEX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SARTOROM IMPEX SRL (CUI 378562) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SARTOROM IMPEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SARTOROM IMPEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SARTOROM IMPEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SARTOROM IMPEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SARTOROM IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da, SARTOROM IMPEX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SARTOROM IMPEX SRL?

În anul 2025, SARTOROM IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 32.787.763 lei și un număr mediu de 53 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SARTOROM IMPEX SRL?

Firmoscop analizează SARTOROM IMPEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.