Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › E.M.C. TRIUMF IMPEX SRL

E.M.C. TRIUMF IMPEX SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Sector 6 Mun. Bucureşti
CUI 3786973 · J40/8858/1993
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire E.M.C. TRIUMF IMPEX SRL
Cod fiscal (CIF) RO3786973
Nr. Reg. Comerțului J40/8858/1993
Sediu social Aleea LUNCA CERNEI nr. 5, bl. A52, sc. A, et. 1, ap. 5, Sector 6 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 62016
Telefon 7787602

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

CARJALIU CONSTANTIN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 26.03.1993
CAEN6920 · Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută E.M.C. TRIUMF IMPEX SRL după CUI 3786973 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 84/100
Cifră de afaceri 2025
114.000 lei
+9.0% vs 2024
Profit net 2025
13.302 lei
-29.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă11.7%
Față de sectorpeste 16% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 10.826 de firme din Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 38,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 34% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 10.441 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital390.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 85.322 lei20142015: 85.755 lei20152016: 77.033 lei20162017: 74.576 lei20172018: 72.978 lei20182019: 70.961 lei20192020: 70.961 lei20202021: 70.961 lei20212022: 121.391 lei20222023: 78.721 lei20232024: 104.500 lei20242025: 114.000 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 114.000 lei 13.302 lei 1
2024 104.500 lei 18.915 lei 1
2023 78.721 lei 9.304 lei 1
2022 121.391 lei 27.205 lei 1
2021 70.961 lei 23.143 lei 1
2020 70.961 lei 35.517 lei 1
2019 70.961 lei 37.399 lei 1
2018 72.978 lei 35.227 lei 1
2017 74.576 lei 41.760 lei 1
2016 77.033 lei 53.207 lei 1
2015 85.755 lei 40.693 lei 1
2014 85.322 lei 41.915 lei 1
2013 81.032 lei 46.588 lei 1
2012 81.419 lei 44.614 lei 1
2011 93.363 lei 57.938 lei 1
2010 59.301 lei 25.839 lei 1
2009 36.417 lei 5.927 lei 1
2008 47.726 lei 20.906 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 300 zile−141 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 11,67%−6,43 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 99,74%−0,07 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 390,14×−136,39 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 5.542,5%−2.338,75 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 14,17%−0,77 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 0,26%+0,07 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 114.000 lei+9.500 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,21×+0,38 cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 14,51%−9,1 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 9.483 din 13.381 firme active cu bilanț depus (CAEN 6920)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 15.340 firme active din sector
SectorCAEN 6920 · Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru E.M.C. TRIUMF IMPEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți E.M.C. TRIUMF IMPEX SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru E.M.C. TRIUMF IMPEX SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

E.M.C. TRIUMF IMPEX SRL, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 3786973, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/8858/1993. Firma a fost înființată la data de 21 aprilie 1993 și are ca obiect principal de activitate Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (CAEN 6920).

La ultima verificare, E.M.C. TRIUMF IMPEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 114.000 lei și un rezultat net de 13.302 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are E.M.C. TRIUMF IMPEX SRL?

E.M.C. TRIUMF IMPEX SRL (CUI 3786973) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă E.M.C. TRIUMF IMPEX SRL în sectorul său?

E.M.C. TRIUMF IMPEX SRL ocupă locul 9.483 din 13.381 firme active cu bilanț depus în CAEN 6920 (Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal), după cifra de afaceri.

Cât de veche este E.M.C. TRIUMF IMPEX SRL față de firmele din același domeniu?

E.M.C. TRIUMF IMPEX SRL este mai veche decât 99% dintre cele 15.340 firme active cu CAEN 6920.

Este E.M.C. TRIUMF IMPEX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare E.M.C. TRIUMF IMPEX SRL (CUI 3786973) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este E.M.C. TRIUMF IMPEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, E.M.C. TRIUMF IMPEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în E.M.C. TRIUMF IMPEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru E.M.C. TRIUMF IMPEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este E.M.C. TRIUMF IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da, E.M.C. TRIUMF IMPEX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a E.M.C. TRIUMF IMPEX SRL?

În anul 2025, E.M.C. TRIUMF IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 114.000 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu E.M.C. TRIUMF IMPEX SRL?

Firmoscop analizează E.M.C. TRIUMF IMPEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Contabilitate & Juridic în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.