Sari la conținut
FirmoscopFirmeDolj › CULINARY SOLUTION SRL

CULINARY SOLUTION SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Mun. Craiova
CUI 37890137 · J2017001909160
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CULINARY SOLUTION SRL
Cod fiscal (CIF) RO37890137
Nr. Reg. Comerțului J2017001909160
Sediu social Str. Brazda lui Novac nr. 36, Mun. Craiova, jud. DOLJ, 200690

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

GHEORGHE DUMITRU CRISTIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 04.07.2017
CAEN7499 · Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CULINARY SOLUTION SRL după CUI 37890137 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
712.213 lei
+435.0% vs 2024
Profit net 2025
185.831 lei
+584.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă26.1%
Față de sectorpeste 92% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 11.214 de firme din Restaurante care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,3%.

Mărime față de sector0 angajați · peste 3% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 12.068 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 3.000 lei3.000 lei20172018: 317.896 lei318K lei20182019: 1.099.924 lei1,1 mil. lei20192021: 95.473 lei95K lei20212022: 55.861 lei56K lei20222023: 13.477 lei13K lei20232024: 133.078 lei133K lei20242025: 712.213 lei712K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 712.213 lei 185.831 lei 0
2024 133.078 lei 27.142 lei 0
2023 13.477 lei -75.198 lei 0
2022 55.861 lei -12.452 lei 0
2021 95.473 lei -11.640 lei 1
2019 1.099.924 lei 193.114 lei 7
2018 317.896 lei 58.305 lei 5
2017 3.000 lei 169 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 285 zile−37 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 328 zile+118 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 26,09%+5,69 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 70,14%+4,14 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,43×−0,09 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,57×−1,31 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 85,99%−3,67 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 23,43%+8,17 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 27,24%+10,22 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,9×+0,15 cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile−53 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 36,62%+9,41 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 478 din 3.135 firme active cu bilanț depus (CAEN 7499)
Vechime relativămai veche decât 57% dintre cele 5.245 firme active din sector
SectorCAEN 7499 · Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume5

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CULINARY SOLUTION SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CULINARY SOLUTION SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CULINARY SOLUTION SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CULINARY SOLUTION SRL, cu sediul în Mun. Craiova, are codul unic de înregistrare (CUI) 37890137, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017001909160. Firma a fost înființată la data de 4 iulie 2017 și are ca obiect principal de activitate Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. (CAEN 7499).

La ultima verificare, CULINARY SOLUTION SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 712.213 lei și un rezultat net de 185.831 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CULINARY SOLUTION SRL?

CULINARY SOLUTION SRL (CUI 37890137) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CULINARY SOLUTION SRL în sectorul său?

CULINARY SOLUTION SRL ocupă locul 478 din 3.135 firme active cu bilanț depus în CAEN 7499 (Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CULINARY SOLUTION SRL față de firmele din același domeniu?

CULINARY SOLUTION SRL este mai veche decât 57% dintre cele 5.245 firme active cu CAEN 7499.

Este CULINARY SOLUTION SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CULINARY SOLUTION SRL (CUI 37890137) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CULINARY SOLUTION SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CULINARY SOLUTION SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CULINARY SOLUTION SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CULINARY SOLUTION SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CULINARY SOLUTION SRL plătitoare de TVA?

Da, CULINARY SOLUTION SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CULINARY SOLUTION SRL?

În anul 2025, CULINARY SOLUTION SRL a raportat o cifră de afaceri de 712.213 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CULINARY SOLUTION SRL?

Firmoscop analizează CULINARY SOLUTION SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dolj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Dolj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.