Sari la conținut
FirmoscopFirmeDolj › SIM SECURITY SRL

SIM SECURITY SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Sat Pleniţa Com. Pleniţa
CUI 37913788 · J2017001975163
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SIM SECURITY SRL
Cod fiscal (CIF) RO37913788
Nr. Reg. Comerțului J2017001975163
Sediu social Aleea Înv. Constantin Papa nr. 1, Sat Pleniţa Com. Pleniţa, jud. DOLJ, 207460
Telefon 0762609430

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BĂDULESCU MIHAI COSMIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 06.07.2017
CAEN8009 · Alte activități de protecție n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SIM SECURITY SRL după CUI 37913788 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
783.863 lei
+6.0% vs 2024
Profit net 2025
217.903 lei
+38.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă27.8%
Față de sectorpeste 73% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 807 de firme din Alte activități de protecție n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 14,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 29% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 832 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 4.229 lei4.229 lei20182019: 21.424 lei21K lei20192020: 175.401 lei175K lei20202021: 297.705 lei298K lei20212022: 431.964 lei432K lei20222023: 499.480 lei499K lei20232024: 739.426 lei739K lei20242025: 783.863 lei784K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 783.863 lei 217.903 lei 1
2024 739.426 lei 157.790 lei 1
2023 499.480 lei 134.557 lei 1
2022 431.964 lei 175.148 lei 1
2021 297.705 lei 214.971 lei 1
2020 175.401 lei 78.062 lei
2019 21.424 lei 6.461 lei
2018 4.229 lei 736 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 78 zile+45 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 67 zile+44 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 27,8%+6,46 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 43,39%+17,28 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,3×−1,53 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,77×+0,42 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,89%+18,58 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 56,59%−4,15 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 56,65%−18,05 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 783.863 lei+44.437 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,04×−0,81 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 17,56×−17,91 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 21 zile+11 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 43,07%+11,92 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 185 din 807 firme active cu bilanț depus (CAEN 8009)
Vechime relativămai veche decât 59% dintre cele 1.065 firme active din sector
SectorCAEN 8009 · Alte activități de protecție n.c.a. →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)2
Valoare totală (2025)116.546 lei

Autorități: UNIVERSITATEA CRAIOVA

Achiziții directe (SEAP)28
Valoare totală (2024–2026)168.156 lei

Cumpărători: Comuna Babiciu (Primaria Comunei Babiciu), LICEUL TEHNOLOGIC PETRE BANITA, LICEUL TEHNOLOGIC CONSTANTIN NICOLAESCU - PLOPSOR PLENITA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SIM SECURITY SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SIM SECURITY SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SIM SECURITY SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SIM SECURITY SRL, cu sediul în Sat Pleniţa Com. Pleniţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 37913788, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017001975163. Firma a fost înființată la data de 7 iulie 2017 și are ca obiect principal de activitate Alte activități de protecție n.c.a. (CAEN 8009).

La ultima verificare, SIM SECURITY SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 783.863 lei și un rezultat net de 217.903 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SIM SECURITY SRL?

SIM SECURITY SRL (CUI 37913788) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SIM SECURITY SRL în sectorul său?

SIM SECURITY SRL ocupă locul 185 din 807 firme active cu bilanț depus în CAEN 8009 (Alte activități de protecție n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SIM SECURITY SRL față de firmele din același domeniu?

SIM SECURITY SRL este mai veche decât 59% dintre cele 1.065 firme active cu CAEN 8009.

Este SIM SECURITY SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SIM SECURITY SRL (CUI 37913788) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SIM SECURITY SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SIM SECURITY SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SIM SECURITY SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SIM SECURITY SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SIM SECURITY SRL plătitoare de TVA?

Da, SIM SECURITY SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SIM SECURITY SRL?

În anul 2025, SIM SECURITY SRL a raportat o cifră de afaceri de 783.863 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SIM SECURITY SRL?

Firmoscop analizează SIM SECURITY SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dolj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Dolj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.