Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › MASSTUDIO SRL

MASSTUDIO SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Mun. Constanţa
CUI 37943819 · J2017002488130
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MASSTUDIO SRL
Cod fiscal (CIF) RO37943819
Nr. Reg. Comerțului J2017002488130
Sediu social Str. Theodor Burada nr. 38A, et. 2, Mun. Constanţa
Telefon 0743809868

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

STEBINGĂR MIHAI · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 11.07.2017
CAEN7111 · Activități de arhitectură
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MASSTUDIO SRL după CUI 37943819 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 96/100
Cifră de afaceri 2024
4.247.655 lei
-19.0% vs 2023
Profit net 2024
481.174 lei
-35.8% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă11.3%
Față de sectorpeste 38% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 4.942 de firme din Activități de arhitectură care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 20,1%.

Mărime față de sector17 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 5.336 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital3.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 72.508 lei73K lei20172018: 941.734 lei942K lei20182019: 1.253.863 lei1,3 mil. lei20192020: 2.406.312 lei2,4 mil. lei20202021: 2.211.211 lei2,2 mil. lei20212022: 2.971.636 lei3,0 mil. lei20222023: 5.267.081 lei5,3 mil. lei20232024: 4.247.655 lei4,2 mil. lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 4.247.655 lei 481.174 lei 17
2023 5.267.081 lei 750.018 lei 17
2022 2.971.636 lei 238.658 lei 16
2021 2.211.211 lei 166.464 lei 14
2020 2.406.312 lei 78.183 lei 14
2019 1.253.863 lei 139.957 lei 11
2018 941.734 lei 735.099 lei 4
2017 72.508 lei 31.024 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2017–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 300 zile+108 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 253 zile+4 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 11,33%−2,91 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 60,96%+13,44 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,64×−0,46 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,75×+1,5 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 51,61%−9,51 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 8,4%−4,48 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 16,27%−4,8 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 249.862 lei−59.966 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,74×−0,16 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1.680,91×+1.598,74 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile−4 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 14,54%−3,22 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 131 din 6.896 firme active cu bilanț depus (CAEN 7111)
Vechime relativămai veche decât 45% dintre cele 8.961 firme active din sector
SectorCAEN 7111 · Activități de arhitectură →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)1
Valoare totală (2024)218.102 lei

Autorități: MUNICIPIUL CURTEA DE ARGES

Achiziții directe (SEAP)13
Valoare totală (2024–2026)1.896.434 lei

Cumpărători: ORASUL EFORIE (CONSILIUL LOCAL EFORIE), S.C. CONFORT URBAN S.R.L., DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MASSTUDIO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MASSTUDIO SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MASSTUDIO SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MASSTUDIO SRL, cu sediul în Mun. Constanţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 37943819, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017002488130. Firma a fost înființată la data de 12 iulie 2017 și are ca obiect principal de activitate Activități de arhitectură (CAEN 7111).

La ultima verificare, MASSTUDIO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 4.247.655 lei și un rezultat net de 481.174 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MASSTUDIO SRL?

MASSTUDIO SRL (CUI 37943819) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MASSTUDIO SRL în sectorul său?

MASSTUDIO SRL ocupă locul 131 din 6.896 firme active cu bilanț depus în CAEN 7111 (Activități de arhitectură), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MASSTUDIO SRL față de firmele din același domeniu?

MASSTUDIO SRL este mai veche decât 45% dintre cele 8.961 firme active cu CAEN 7111.

Este MASSTUDIO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MASSTUDIO SRL (CUI 37943819) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MASSTUDIO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MASSTUDIO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MASSTUDIO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MASSTUDIO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MASSTUDIO SRL plătitoare de TVA?

Da, MASSTUDIO SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MASSTUDIO SRL?

În anul 2024, MASSTUDIO SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.247.655 lei și un număr mediu de 17 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MASSTUDIO SRL?

Firmoscop analizează MASSTUDIO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.