Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › VMS PRINT & SIGN SRL

VMS PRINT & SIGN SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Sat Fundeni Com. Dobroeşti
CUI 37957415 · J2017003735237
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VMS PRINT & SIGN SRL
Cod fiscal (CIF) RO37957415
Nr. Reg. Comerțului J2017003735237
Sediu social Str. Mărului nr. 19, bl. 2, sc. 1, ap. 4, Sat Fundeni Com. Dobroeşti, jud. ILFOV, 77086

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

VASILE-MANOILĂ VLADIMIR · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 12.07.2017
CAEN3299 · Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VMS PRINT & SIGN SRL după CUI 37957415 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.390.626 lei
+77.0% vs 2024
Profit net 2025
486.964 lei
+77.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă35.0%
Față de sectorpeste 58% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 9.599 de firme din Activități ale agențiilor de publicitate care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 26,0%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 80% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 9.297 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 6.802 lei6.802 lei20172018: 198.038 lei198K lei20182019: 372.675 lei373K lei20192020: 453.988 lei454K lei20202021: 465.300 lei465K lei20212022: 699.467 lei699K lei20222023: 656.203 lei656K lei20232024: 785.023 lei785K lei20242025: 1.390.626 lei1,4 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.390.626 lei 486.964 lei 2
2024 785.023 lei 273.786 lei 2
2023 656.203 lei 248.714 lei 2
2022 699.467 lei 346.060 lei 1
2021 465.300 lei 201.600 lei 1
2020 453.988 lei 138.786 lei 1
2019 372.675 lei 94.665 lei 1
2018 198.038 lei 126.473 lei 1
2017 6.802 lei 4.863 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 63 zile−55 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 85 zile+68 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 35,02%+0,14 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 32,84%−3,53 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,04×+0,29 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,49×−0,08 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,84%+38,29 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 67,05%+27,89 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 67,16%+3,53 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 695.313 lei+302.801 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,91×+0,79 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 946×+366,65 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 59,82%+1,95 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 92 din 1.561 firme active cu bilanț depus (CAEN 3299)
Vechime relativămai veche decât 69% dintre cele 5.026 firme active din sector
SectorCAEN 3299 · Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VMS PRINT & SIGN SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VMS PRINT & SIGN SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru VMS PRINT & SIGN SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VMS PRINT & SIGN SRL, cu sediul în Sat Fundeni Com. Dobroeşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 37957415, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017003735237. Firma a fost înființată la data de 12 iulie 2017 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a. (CAEN 3299).

La ultima verificare, VMS PRINT & SIGN SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.390.626 lei și un rezultat net de 486.964 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VMS PRINT & SIGN SRL?

VMS PRINT & SIGN SRL (CUI 37957415) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VMS PRINT & SIGN SRL în sectorul său?

VMS PRINT & SIGN SRL ocupă locul 92 din 1.561 firme active cu bilanț depus în CAEN 3299 (Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VMS PRINT & SIGN SRL față de firmele din același domeniu?

VMS PRINT & SIGN SRL este mai veche decât 69% dintre cele 5.026 firme active cu CAEN 3299.

Este VMS PRINT & SIGN SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VMS PRINT & SIGN SRL (CUI 37957415) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VMS PRINT & SIGN SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VMS PRINT & SIGN SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VMS PRINT & SIGN SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VMS PRINT & SIGN SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VMS PRINT & SIGN SRL plătitoare de TVA?

Da, VMS PRINT & SIGN SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VMS PRINT & SIGN SRL?

În anul 2025, VMS PRINT & SIGN SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.390.626 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VMS PRINT & SIGN SRL?

Firmoscop analizează VMS PRINT & SIGN SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.