Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › TOPAZ SKY SRL

TOPAZ SKY SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Sector 4 Mun. Bucureşti
CUI 38081622 · J2017014149407
Fără probleme găsite Re-verificat · 23 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TOPAZ SKY SRL
Cod fiscal (CIF) RO38081622
Nr. Reg. Comerțului J2017014149407
Sediu social Str. Lămâiţei nr. 44, LOCUINTEI C1. PARTER. CAMERA 3, Sector 4 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 40552
Telefon 0772116122

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 23 august 2026.

Reprezentanți

GIUCA MIHAELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 09.08.2017
CAEN2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 23 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 23 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 23 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 23 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 23 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TOPAZ SKY SRL după CUI 38081622 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
494.298 lei
+2474.0% vs 2024
Profit net 2025
25.206 lei
+111.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.1%
Față de sectorpeste 52% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 2.120 de firme din Hoteluri și alte facilități de cazare similare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 19% din sector

Mediana sectorului: 4 angajați, din 2.223 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 996.063 lei996K lei20182019: 316.452 lei316K lei20192020: 242.666 lei243K lei20202021: 66.080 lei66K lei20212022: 1.554.480 lei1,6 mil. lei20222023: 4.762.815 lei4,8 mil. lei20232024: 19.200 lei19K lei20242025: 494.298 lei494K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 494.298 lei 25.206 lei 1
2024 19.200 lei -217.577 lei 1
2023 4.762.815 lei 1.753.810 lei 1
2022 1.554.480 lei 141.934 lei 1
2021 66.080 lei -47.905 lei 0
2020 242.666 lei -13.386 lei 4
2019 316.452 lei -236.911 lei 9
2018 996.063 lei 401.779 lei 11

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 8 zile−116 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1.246 zile−29.958 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,1%+1.138,31 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 0,62%+0,25 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 160,6×−112,33 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,01× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 1,4%+13,64 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,4%+13,59 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 99,84%+0,21 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 494.298 lei+475.098 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,27×+0,26 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 40,09× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 9 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 5,35%+94,36 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.621 din 4.485 firme active cu bilanț depus (CAEN 2511)
Vechime relativămai veche decât 57% dintre cele 8.116 firme active din sector
SectorCAEN 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)3
Valoare totală (2025)734.750 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați1 · 918.750 lei

Autorități: UNITATEA MILITARA NR. 01263 TARGOVISTE

SEAP — contracte atribuite · 2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume6
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TOPAZ SKY SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TOPAZ SKY SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TOPAZ SKY SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TOPAZ SKY SRL, cu sediul în Sector 4 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 38081622, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017014149407. Firma a fost înființată la data de 9 august 2017 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN 2511).

La ultima verificare, TOPAZ SKY SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 494.298 lei și un rezultat net de 25.206 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 23 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TOPAZ SKY SRL?

TOPAZ SKY SRL (CUI 38081622) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 23 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TOPAZ SKY SRL în sectorul său?

TOPAZ SKY SRL ocupă locul 1.621 din 4.485 firme active cu bilanț depus în CAEN 2511 (Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TOPAZ SKY SRL față de firmele din același domeniu?

TOPAZ SKY SRL este mai veche decât 57% dintre cele 8.116 firme active cu CAEN 2511.

Este TOPAZ SKY SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TOPAZ SKY SRL (CUI 38081622) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TOPAZ SKY SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TOPAZ SKY SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TOPAZ SKY SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TOPAZ SKY SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TOPAZ SKY SRL plătitoare de TVA?

Da, TOPAZ SKY SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TOPAZ SKY SRL?

În anul 2025, TOPAZ SKY SRL a raportat o cifră de afaceri de 494.298 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TOPAZ SKY SRL?

Firmoscop analizează TOPAZ SKY SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 23 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.