Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Galați › BABY STAR COM - IMPEX SRL

BABY STAR COM - IMPEX SRL

Înființată în 1993 · 33 de ani vechime · Mun. Galaţi
CUI 3814038 · J1993000969178
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 26 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BABY STAR COM - IMPEX SRL
Cod fiscal (CIF) RO3814038
Nr. Reg. Comerțului J1993000969178
Sediu social Henri Coandă nr. 4D, et. P, lot 1/1, Sp. 14, C1-U14, Camera 5, Municipiul Galaţi
Telefon 0236465556

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Reprezentanți

BANU FLORIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4639 · Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 26 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 26 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BABY STAR COM - IMPEX SRL după CUI 3814038 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 95/100
Cifră de afaceri 2025
92.723.376 lei
+17,0% vs 2024
Profit net 2025
4.394.526 lei
+24,4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă4.7%
Față de sectorpeste 61% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.357 de firme din Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,9%.

Mărime față de sector31 de angajați · peste 89% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 1.310 firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital5.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 30.908.984 lei20142015: 30.263.525 lei20152016: 29.361.961 lei20162017: 36.508.452 lei20172018: 40.485.708 lei20182019: 43.378.877 lei20192020: 56.798.233 lei20202021: 60.231.620 lei20212022: 62.458.678 lei20222023: 64.369.641 lei20232024: 79.317.510 lei20242025: 92.723.376 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 92.723.376 lei 4.394.526 lei 31
2024 79.317.510 lei 3.532.732 lei 27
2023 64.369.641 lei 2.966.208 lei 21
2022 62.458.678 lei 2.698.885 lei 20
2021 60.231.620 lei 2.341.232 lei 20
2020 56.798.233 lei 1.859.789 lei 19
2019 43.378.877 lei 1.452.152 lei 18
2018 40.485.708 lei 690.056 lei 14
2017 36.508.452 lei 633.093 lei 12
2016 29.361.961 lei 444.157 lei 12
2015 30.263.525 lei 388.212 lei 11
2014 30.908.984 lei 697.248 lei —
2013 45.528.916 lei 513.441 lei 9
2012 39.188.195 lei 520.179 lei 6
2011 35.049.851 lei 675.834 lei 7
2010 30.717.165 lei 139.142 lei 6
2009 22.790.532 lei 87.595 lei 7
2008 18.122.005 lei 125.302 lei 6

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50nunu

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 101 zile+48 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 23 de zile+15 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,74%+0,29 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 84,63%+24,66 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,18×−0,49 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 5,59×+4,08 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 95,92%+49,26 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 14,52%−4,01 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 15,14%−24,57 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 2.991.077 lei+53.391 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,06×−1,1 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7,08×−2,37 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 52 de zile+13 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 5,83%+0,37 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 85 din 2.248 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4639)
Vechime relativămai veche decât 95% dintre cele 3.660 de firme active din sector
SectorCAEN 4639 · Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume12
Dintre care radiate (închise)6

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BABY STAR COM - IMPEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BABY STAR COM - IMPEX SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

BABY STAR COM - IMPEX SRL, cu sediul în Mun. Galaţi, are codul unic de înregistrare (CUI) 3814038, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1993000969178. Firma a fost înființată la data de 26 aprilie 1993 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4639).

La ultima verificare, BABY STAR COM - IMPEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 92.723.376 lei și un rezultat net de 4.394.526 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BABY STAR COM - IMPEX SRL?

BABY STAR COM - IMPEX SRL (CUI 3814038) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 26 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă BABY STAR COM - IMPEX SRL în sectorul său?

BABY STAR COM - IMPEX SRL ocupă locul 85 din 2.248 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4639 (Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BABY STAR COM - IMPEX SRL față de firmele din același domeniu?

BABY STAR COM - IMPEX SRL este mai veche decât 95% dintre cele 3.660 de firme active cu CAEN 4639.

Este BABY STAR COM - IMPEX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare BABY STAR COM - IMPEX SRL (CUI 3814038) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BABY STAR COM - IMPEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BABY STAR COM - IMPEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BABY STAR COM - IMPEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BABY STAR COM - IMPEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BABY STAR COM - IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da, BABY STAR COM - IMPEX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BABY STAR COM - IMPEX SRL?

În anul 2025, BABY STAR COM - IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 92.723.376 lei și un număr mediu de 31 de angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BABY STAR COM - IMPEX SRL?

Firmoscop analizează BABY STAR COM - IMPEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Galaţi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4639 din Galați, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Galați

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.