Sari la conținut
FirmoscopFirmeGorj › LUCYDUMANDGRUP 2017 SRL

LUCYDUMANDGRUP 2017 SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Sat Pojaru Com. Bustuchin
CUI 38152170 · J2017000938183
Verifică înainte Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LUCYDUMANDGRUP 2017 SRL
CUI 38152170
Nr. Reg. Comerțului J2017000938183
Sediu Sat Pojaru Com. Bustuchin, Gorj

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ANDREI DUMITRU LUCIAN · administratorANDREI GABRIELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.08.2017
CAEN5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LUCYDUMANDGRUP 2017 SRL după CUI 38152170 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 46/100
Cifră de afaceri 2025
72.523 lei
-78.0% vs 2024
Profit net 2025
-10.685 lei
+84.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-14.7%
Față de sectorpeste 19% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 6.155 de firme din Baruri și alte activități de servire a băuturilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Datorii / capital33.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 59.254 lei59K lei20172018: 237.518 lei238K lei20182019: 302.597 lei303K lei20192020: 153.088 lei153K lei20202021: 348.665 lei349K lei20212022: 285.378 lei285K lei20222023: 290.807 lei291K lei20232024: 333.113 lei333K lei20242025: 72.523 lei73K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 72.523 lei -10.685 lei
2024 333.113 lei -70.521 lei 2
2023 290.807 lei 22.208 lei 2
2022 285.378 lei 99.039 lei 1
2021 348.665 lei 198.631 lei 1
2020 153.088 lei 39.114 lei 1
2019 302.597 lei 143.301 lei 0
2018 237.518 lei 140.491 lei 0
2017 59.254 lei 27.396 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 336 zile+232 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 167 zile+129 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -14,73%+6,44 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 97,11%+8,9 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,03×−0,1 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 33,61×+26,13 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -537,75%+18,76 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -15,54%+50,07 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 2,89%−8,9 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,05×−2,05 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,05×−26,53 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 60 zile+49 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -10,64%+6,04 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 7.579 din 13.539 firme active cu bilanț depus (CAEN 5630)
Vechime relativămai veche decât 42% dintre cele 27.183 firme active din sector
SectorCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume27
Dintre care radiate (închise)15

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LUCYDUMANDGRUP 2017 SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LUCYDUMANDGRUP 2017 SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LUCYDUMANDGRUP 2017 SRL, cu sediul în Sat Pojaru Com. Bustuchin, are codul unic de înregistrare (CUI) 38152170, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017000938183. Firma a fost înființată la data de 29 august 2017 și are ca obiect principal de activitate Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN 5630).

La ultima verificare, LUCYDUMANDGRUP 2017 SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 72.523 lei și un rezultat net de -10.685 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LUCYDUMANDGRUP 2017 SRL?

LUCYDUMANDGRUP 2017 SRL (CUI 38152170) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă LUCYDUMANDGRUP 2017 SRL în sectorul său?

LUCYDUMANDGRUP 2017 SRL ocupă locul 7.579 din 13.539 firme active cu bilanț depus în CAEN 5630 (Baruri și alte activități de servire a băuturilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LUCYDUMANDGRUP 2017 SRL față de firmele din același domeniu?

LUCYDUMANDGRUP 2017 SRL este mai veche decât 42% dintre cele 27.183 firme active cu CAEN 5630.

Este LUCYDUMANDGRUP 2017 SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare LUCYDUMANDGRUP 2017 SRL (CUI 38152170) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LUCYDUMANDGRUP 2017 SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LUCYDUMANDGRUP 2017 SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LUCYDUMANDGRUP 2017 SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LUCYDUMANDGRUP 2017 SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LUCYDUMANDGRUP 2017 SRL plătitoare de TVA?

Nu, LUCYDUMANDGRUP 2017 SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LUCYDUMANDGRUP 2017 SRL?

În anul 2025, LUCYDUMANDGRUP 2017 SRL a raportat o cifră de afaceri de 72.523 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LUCYDUMANDGRUP 2017 SRL?

Firmoscop analizează LUCYDUMANDGRUP 2017 SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Gorj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Gorj →

Mergi mai departe

Firme din Gorj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.