Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › ADVANCE STILL SRL

ADVANCE STILL SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Mun. Braşov
CUI 38153567 · J08/2466/2017
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ADVANCE STILL SRL
Cod fiscal (CIF) RO38153567
Nr. Reg. Comerțului J08/2466/2017
Sediu social Str. Szemler Ferencz nr. 4, bl. 4, ap. 103, cam.1, Mun. Braşov, 500331

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.08.2017
CAEN4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ADVANCE STILL SRL după CUI 38153567 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.898.508 lei
-5.0% vs 2024
Profit net 2025
96.860 lei
-80.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.1%
Față de sectorpeste 47% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 5.189 de firme din Comerț cu ridicata nespecializat care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 5,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 28% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.980 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 175.174 lei175K lei20172018: 1.311.282 lei1,3 mil. lei20182019: 2.277.991 lei2,3 mil. lei20192020: 6.174.784 lei6,2 mil. lei20202021: 3.855.839 lei3,9 mil. lei20212022: 2.464.921 lei2,5 mil. lei20222023: 2.102.583 lei2,1 mil. lei20232024: 1.992.699 lei2,0 mil. lei20242025: 1.898.508 lei1,9 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.898.508 lei 96.860 lei 1
2024 1.992.699 lei 483.134 lei 1
2023 2.102.583 lei 523.190 lei 1
2022 2.464.921 lei 482.064 lei 2
2021 3.855.839 lei 499.534 lei 2
2020 6.174.784 lei 1.908.246 lei 2
2019 2.277.991 lei 491.088 lei 2
2018 1.311.282 lei 312.126 lei 2
2017 175.174 lei 42.432 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 198 zile+65 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 248 zile−31 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,1%−19,15 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 38,41%+13,24 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,6×−1,37 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,62×+0,28 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 5,87%−16,51 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 3,61%−13,14 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 61,59%−13,24 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.898.508 lei−94.191 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,71× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,4×−0,17 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 68 zile+2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 6,44%−30,42 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.233 din 8.199 firme active cu bilanț depus (CAEN 4690)
Vechime relativămai veche decât 39% dintre cele 12.916 firme active din sector
SectorCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)2
Valoare totală (2024)14.859 lei

Cumpărători: SCOALA GIMNAZIALA NR.8 BRASOV

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J8/2466/2017 → J08/2466/2017
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J08/2466/2017 → J8/2466/2017
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J8/2466/2017 → J08/2466/2017

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ADVANCE STILL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ADVANCE STILL SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ADVANCE STILL SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ADVANCE STILL SRL, cu sediul în Mun. Braşov, are codul unic de înregistrare (CUI) 38153567, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J08/2466/2017. Firma a fost înființată la data de 29 august 2017 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).

La ultima verificare, ADVANCE STILL SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.898.508 lei și un rezultat net de 96.860 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ADVANCE STILL SRL?

ADVANCE STILL SRL (CUI 38153567) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ADVANCE STILL SRL în sectorul său?

ADVANCE STILL SRL ocupă locul 2.233 din 8.199 firme active cu bilanț depus în CAEN 4690 (Comerț cu ridicata nespecializat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ADVANCE STILL SRL față de firmele din același domeniu?

ADVANCE STILL SRL este mai veche decât 39% dintre cele 12.916 firme active cu CAEN 4690.

Este ADVANCE STILL SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ADVANCE STILL SRL (CUI 38153567) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ADVANCE STILL SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ADVANCE STILL SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ADVANCE STILL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ADVANCE STILL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ADVANCE STILL SRL plătitoare de TVA?

Da, ADVANCE STILL SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ADVANCE STILL SRL?

În anul 2025, ADVANCE STILL SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.898.508 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ADVANCE STILL SRL?

Firmoscop analizează ADVANCE STILL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.