Sari la conținut
FirmoscopFirmeMaramureș › BMM SAPIN SRL

BMM SAPIN SRL

Înființată în 2017 · 8 ani vechime · Mun. Baia Mare
CUI 38199238 · J24/1612/2017
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneDatorii ANAF · 113K leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BMM SAPIN SRL
Cod fiscal (CIF) RO38199238
Nr. Reg. Comerțului J24/1612/2017
Sediu social Str. Bucovinei nr. 4A, ap. 11, Mun. Baia Mare, jud. MARAMUREŞ, 430194

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

BERCI MIHAI MARIUS · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 08.09.2017
CAEN0129 · Cultivarea altor plante permanente
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)113.064 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 113.064 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BMM SAPIN SRL după CUI 38199238 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
1.285.899 lei
0.0% vs 2024
Profit net 2025
-896.325 lei
-1519.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-69.7%
Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 65.022 lei65K lei20182019: 142.624 lei143K lei20192020: 1.207.799 lei1,2 mil. lei20202022: 1.883.892 lei1,9 mil. lei20222023: 1.147.826 lei1,1 mil. lei20232024: 1.284.894 lei1,3 mil. lei20242025: 1.285.899 lei1,3 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.285.899 lei -896.325 lei 14
2024 1.284.894 lei 63.134 lei 6
2023 1.147.826 lei 603.685 lei 5
2022 1.883.892 lei 330.200 lei 15
2020 1.207.799 lei 787.061 lei 4
2019 142.624 lei 87.908 lei 2
2018 65.022 lei 18.239 lei 2
2017 -6.025 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 36 zile−2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 240 zile−227 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -69,7%−74,61 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 13,82%+6,41 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 7,24×−6,25 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,16×+0,08 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -113,7%−117,45 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -97,98%−101,45 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 86,18%−6,41 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 91.850 lei−122.299 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,41×+0,7 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -40,99%−48,66 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6 din 58 firme active cu bilanț depus (CAEN 0129)
Vechime relativămai veche decât 30% dintre cele 172 firme active din sector
SectorCAEN 0129 · Cultivarea altor plante permanente →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BMM SAPIN SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BMM SAPIN SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru BMM SAPIN SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BMM SAPIN SRL, cu sediul în Mun. Baia Mare, are codul unic de înregistrare (CUI) 38199238, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J24/1612/2017. Firma a fost înființată la data de 8 septembrie 2017 și are ca obiect principal de activitate Cultivarea altor plante permanente (CAEN 0129).

La ultima verificare, BMM SAPIN SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 113K lei. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.285.899 lei și un rezultat net de -896.325 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BMM SAPIN SRL?

BMM SAPIN SRL (CUI 38199238) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă BMM SAPIN SRL în sectorul său?

BMM SAPIN SRL ocupă locul 6 din 58 firme active cu bilanț depus în CAEN 0129 (Cultivarea altor plante permanente), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BMM SAPIN SRL față de firmele din același domeniu?

BMM SAPIN SRL este mai veche decât 30% dintre cele 172 firme active cu CAEN 0129.

Este BMM SAPIN SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare BMM SAPIN SRL (CUI 38199238) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BMM SAPIN SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BMM SAPIN SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are BMM SAPIN SRL datorii la stat?

La ultima verificare, BMM SAPIN SRL figura cu restanțe de 113.064 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în BMM SAPIN SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BMM SAPIN SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BMM SAPIN SRL plătitoare de TVA?

Da, BMM SAPIN SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BMM SAPIN SRL?

În anul 2025, BMM SAPIN SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.285.899 lei și un număr mediu de 14 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BMM SAPIN SRL?

Firmoscop analizează BMM SAPIN SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Maramureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Agricultură în Maramureș →

Mergi mai departe

Firme din Maramureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.