Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › HIGH FINANCIAL SOLUTIONS SRL

HIGH FINANCIAL SOLUTIONS SRL

Înființată în 2017 · 8 ani vechime · Sector 4 Mun. Bucureşti
CUI 38209935 · J2017015697406
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire HIGH FINANCIAL SOLUTIONS SRL
CUI 38209935
Nr. Reg. Comerțului J2017015697406
Sediu social Str. Aurel Perşu nr. 111, bl. 1, ap. 8, PARTER. CAMERA 1, Sector 4 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 41719

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

DINULESCU ALEXANDRA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 12.09.2017
CAEN6622 · Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută HIGH FINANCIAL SOLUTIONS SRL după CUI 38209935 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 83/100
Cifră de afaceri 2025
107.061 lei
-64.0% vs 2024
Profit net 2025
28.950 lei
+390.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă27.0%
Față de sectorpeste 40% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 3.176 de firme din Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 34,4%.

Datorii / capital2.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 680 lei680 lei20172018: 35.500 lei36K lei20182019: 13.706 lei14K lei20192020: 70.786 lei71K lei20202021: 144.553 lei145K lei20212022: 153.344 lei153K lei20222023: 276.063 lei276K lei20232024: 298.785 lei299K lei20242025: 107.061 lei107K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 107.061 lei 28.950 lei
2024 298.785 lei -9.983 lei 1
2023 276.063 lei 31.643 lei 1
2022 153.344 lei 104.645 lei
2021 144.553 lei 82.845 lei
2020 70.786 lei 55.160 lei
2019 13.706 lei -7.885 lei
2018 35.500 lei 23.326 lei
2017 680 lei 262 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 426 zile+241 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 421 zile+334 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 27,04%+30,38 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 72,75%−16,74 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,37×+0,25 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,67×−5,85 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 61,93%+118,02 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 16,87%+22,76 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 27,25%+16,74 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,62×−1,14 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 55,54%+57,63 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.555 din 5.704 firme active cu bilanț depus (CAEN 6622)
Vechime relativămai veche decât 51% dintre cele 11.530 firme active din sector
SectorCAEN 6622 · Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru HIGH FINANCIAL SOLUTIONS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți HIGH FINANCIAL SOLUTIONS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru HIGH FINANCIAL SOLUTIONS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

HIGH FINANCIAL SOLUTIONS SRL, cu sediul în Sector 4 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 38209935, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017015697406. Firma a fost înființată la data de 12 septembrie 2017 și are ca obiect principal de activitate Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări (CAEN 6622).

La ultima verificare, HIGH FINANCIAL SOLUTIONS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 107.061 lei și un rezultat net de 28.950 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are HIGH FINANCIAL SOLUTIONS SRL?

HIGH FINANCIAL SOLUTIONS SRL (CUI 38209935) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă HIGH FINANCIAL SOLUTIONS SRL în sectorul său?

HIGH FINANCIAL SOLUTIONS SRL ocupă locul 2.555 din 5.704 firme active cu bilanț depus în CAEN 6622 (Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări), după cifra de afaceri.

Cât de veche este HIGH FINANCIAL SOLUTIONS SRL față de firmele din același domeniu?

HIGH FINANCIAL SOLUTIONS SRL este mai veche decât 51% dintre cele 11.530 firme active cu CAEN 6622.

Este HIGH FINANCIAL SOLUTIONS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare HIGH FINANCIAL SOLUTIONS SRL (CUI 38209935) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este HIGH FINANCIAL SOLUTIONS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, HIGH FINANCIAL SOLUTIONS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în HIGH FINANCIAL SOLUTIONS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru HIGH FINANCIAL SOLUTIONS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este HIGH FINANCIAL SOLUTIONS SRL plătitoare de TVA?

Nu, HIGH FINANCIAL SOLUTIONS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a HIGH FINANCIAL SOLUTIONS SRL?

În anul 2025, HIGH FINANCIAL SOLUTIONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 107.061 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu HIGH FINANCIAL SOLUTIONS SRL?

Firmoscop analizează HIGH FINANCIAL SOLUTIONS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.