Sari la conținut
FirmoscopFirmeSălaj › ENI DESIGN STENCIL S.R.L.

ENI DESIGN STENCIL S.R.L.

Înființată în 2017 · 8 ani vechime · Sat Chendrea Com. Bălan
CUI 38331788 · J2017005967124
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ENI DESIGN STENCIL S.R.L.
CUI 38331788
Nr. Reg. Comerțului J2017005967124
Sediu social Str. Avram Iancu nr. 9, Sat Chendrea Com. Bălan, jud. SĂLAJ
Telefon 0742852990

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

GROZA ENIKO · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 02.04.2026
CAEN3299 · Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ENI DESIGN STENCIL S.R.L. după CUI 38331788 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
39.857 lei
+26.0% vs 2024
Profit net 2025
12.086 lei
+158.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă30.3%
Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 9.745 lei9.745 lei20172018: 17.662 lei18K lei20182019: 13.439 lei13K lei20192020: 100.012 lei100K lei20202021: 153.516 lei154K lei20212022: 206.848 lei207K lei20222023: 147.994 lei148K lei20232024: 31.655 lei32K lei20242025: 39.857 lei40K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 39.857 lei 12.086 lei
2024 31.655 lei -20.850 lei
2023 147.994 lei 9.476 lei
2022 206.848 lei 69.429 lei
2021 153.516 lei 35.689 lei
2020 100.012 lei 38.111 lei
2019 13.439 lei -1.117 lei
2018 17.662 lei -5.906 lei
2017 9.745 lei 997 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 19 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 37 zile−63 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 30,32%+96,19 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 2,77%+0,91 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 36,08×−17,73 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,03× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 16,11%+40,1 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 15,75%+39,29 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 97,76%−0,38 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,52×+0,16 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,18×+0,36 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 309 zile−134 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 48,03%+87,74 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 867 din 1.561 firme active cu bilanț depus (CAEN 3299)
Vechime relativămai veche decât 68% dintre cele 5.027 firme active din sector
SectorCAEN 3299 · Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 02.04.2026
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 02.04.2026 → funcțiune

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ENI DESIGN STENCIL S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ENI DESIGN STENCIL S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ENI DESIGN STENCIL S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ENI DESIGN STENCIL S.R.L., cu sediul în Sat Chendrea Com. Bălan, are codul unic de înregistrare (CUI) 38331788, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017005967124. Firma a fost înființată la data de 10 octombrie 2017 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a. (CAEN 3299).

La ultima verificare, ENI DESIGN STENCIL S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 39.857 lei și un rezultat net de 12.086 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ENI DESIGN STENCIL S.R.L.?

ENI DESIGN STENCIL S.R.L. (CUI 38331788) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ENI DESIGN STENCIL S.R.L. în sectorul său?

ENI DESIGN STENCIL S.R.L. ocupă locul 867 din 1.561 firme active cu bilanț depus în CAEN 3299 (Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ENI DESIGN STENCIL S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ENI DESIGN STENCIL S.R.L. este mai veche decât 68% dintre cele 5.027 firme active cu CAEN 3299.

Este ENI DESIGN STENCIL S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare ENI DESIGN STENCIL S.R.L. (CUI 38331788) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ENI DESIGN STENCIL S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ENI DESIGN STENCIL S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ENI DESIGN STENCIL S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ENI DESIGN STENCIL S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ENI DESIGN STENCIL S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, ENI DESIGN STENCIL S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ENI DESIGN STENCIL S.R.L.?

În anul 2025, ENI DESIGN STENCIL S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 39.857 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ENI DESIGN STENCIL S.R.L.?

Firmoscop analizează ENI DESIGN STENCIL S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sălaj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Sălaj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.